Renowacja SHIMANO DX PD-M636

#1
Witam przedwczoraj doszły do mnie pedałki od Shimano tak te legendarne platformy spd od DX'a. Zabrałem się od razu za sprawdzanie luzów i o dziwo jak na taki przebieg jaki pewnie mają nie wyczuwałem wcale nic a nic co mnie ucieszyło :)

Obrazek


Zabrałem sie od razu za rozbieranie ku mojemu zaskoczeniu sprawdziłem kulki i nie były wyjechane tak samo bieznia, lecz były mocno uje^^^^ jak reszta środka taki typowy stary zaschniety smar.

Miałem wcześniej Sainty i powiem wam że DX'y wyglądaja w środku porządniej może dla tego że dzisiaj odwala się masówkę nie tak jak kiedyś.

Obrazek

Obrazek


W środku zaniepokoiła mnie czerwona plastikowa tulejka a dokładnie ślizg, jest on plastikowy co mnie martwi że szybko go szlag trafi ;/
Gwinty na ośce sprawne w stanie idealnym wraz z nakrętkami.

Ogólnie środek jest w stanie bardzo dobrym co innego z wierzchu ale to mnie nie dziwi ponieważ i tak miałem zamiar je odmalowac co właśnie uczyniłem poniżej macie po lewej jeszcze nie zrobiony po prawej po zabiegu kosmetycznym.

Użyłem lakierów w sprayu:
Czerwony jasny RAL 3020
Czarny połysk RAL 9017
Podkładu brak ponieważ nie widziałem żeby był fabrycznie, lecz zostały wypiaskowane do czysta przed malowaniem dokładnie odtłuszczone.

Obrazek


Może nie jest to full Profeska lecz oddałem im całe swoje serce spędziłem na jednym DX'ie cały dzień wraz z lakierowaniem. Chodzą o niebo lepiej od momentu kiedy je rozpakowałem

Będą pięknie się prezentować w mojej Konie ;-)
Ostatnio zmieniony 2016-09-13, 18:56 przez Lukanio, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Renowacja SHIMANO DX PD-M636

#3
Brawo, zdejmuję kapelusz, bo zawsze warto dać staremu sprzętowi "drugie życie", ale niepokoi mnie poniższe zdanie. Mam nadzieję, że chodzi o to, iż jest odwrotnie, a jest to zwykłe przejęzyczenie.
Lukanio pisze:... i powiem wam że DX'y wyglądaja w środku porządniej może dla tego że dzisiaj nie odwala sie takiej masówki jak kiedyś...
Gdyby mi się trafił jakiś fajny samochód z końca lat 90-tych, to chętnie bym kupił, bo to ostatni moment, gdy rzeczy nie były z założenia jednorazówkami.
Pedałki będą pierwszej klasy :)

edytka
Napisz, jeśli możesz, coś o samym lakierowaniu - jaki podkład, jaki lakier itp.- przyda się taka wiedza.

Re: Renowacja SHIMANO DX PD-M636

#5
RS pisze:Brawo, zdejmuję kapelusz, bo zawsze warto dać staremu sprzętowi "drugie życie", ale niepokoi mnie poniższe zdanie. Mam nadzieję, że chodzi o to, iż jest odwrotnie, a jest to zwykłe przejęzyczenie.
Lukanio pisze:... i powiem wam że DX'y wyglądaja w środku porządniej może dla tego że dzisiaj nie odwala sie takiej masówki jak kiedyś...
Gdyby mi się trafił jakiś fajny samochód z końca lat 90-tych, to chętnie bym kupił, bo to ostatni moment, gdy rzeczy nie były z założenia jednorazówkami.
Pedałki będą pierwszej klasy :)

edytka
Napisz, jeśli możesz, coś o samym lakierowaniu - jaki podkład, jaki lakier itp.- przyda się taka wiedza.
Sam się zdziwiłem co ja napisałem :shock: pewnie byłem myślami gdzieś poza światem, od razu poprawiłem bo to co napisałem to wstyd że mi na myśl przyszło :oops:

#6
Świetna robota.
Gratulacje.
Czy możesz napisać o lakierach - czy to są lakiery ładowane do puszki z lakierni czy gotowe, sklepowe?
Padło hasło "piaskowanie" - piaskowałeś ramki czy po prostu poleciałeś papierem ściernym?

#7
stephen pisze:Świetna robota.
Gratulacje.
Czy możesz napisać o lakierach - czy to są lakiery ładowane do puszki z lakierni czy gotowe, sklepowe?
Padło hasło "piaskowanie" - piaskowałeś ramki czy po prostu poleciałeś papierem ściernym?
Piaskowanie piaskarką mam taką małą

#9
cocolino pisze:Zawsze chciałem je mieć. Podobnie jak vki czy klamki.
Pozostaje tylko dylemat. Original czy rejuvenate.
Moim zdaniem dobra robota !!!
A widziałem ostatnio jeszcze jedną parę na znanym portalu aukcyjnym tylko że w jeszcze gorszym stanie ;) Lecz wszystko jest do zrobienia