czy ktoś zna się na mavicach

#1
hej,
czy ktoś może mi pomóc w problemie jaki napotkałem.
otóż zakupiłem koła mavic crossmax sl ssc takie starsze co nie mają naklejek jeno malowane napisy. mocowanie tarcz CL.
koła "jak nowe" nie ma sie do czego przyczepić, sprzedający przebąkiwał coś przez telefon że wymienił bębenek z jakiś tanich mavic które kiedyś miał i jest on nowy - ok, przyjąłem do wiadomości i zapomniałem.
przyszedł czas założyć koła iii - problem.\kaseta (9s sram) wskiera się o ramę prawie, na ostatnim placie nie ma szans aby łańcuch wlazł....
rozebrałem wsztstko sprawdziłem i jest ok. nic nie brakuje łożyska wymiarowe etc. podkładka pod bębenek jest (ma 1 mm grubości).
ostatecznie zamiast podkładki 1,75 mm pod kasetę (tak jak ma być) dałem 1 mm i powiedzmy że jest ok.
prośba moja jest następująca:
- jak zidentyfikować bębenek czy nie jest to np. 11s , bo raczej z kołami projektowanymi pod 9 nie będzie kompatybilny....
załączam foto a jego długość wynosi +/- 44 mm
z góry dziękuje za pomoc.
KLEIN Attitude race 99'
Załączniki
IMG_0751.JPG

#3
z tego co pamiętam ale nie jestem pewin miał być ponoć podmieniony z crossride kół - chyba? nie pamiętam.
rzeczywiście jest nowy lub de facto nowy bo na teflonowej bieżni są jeszcze rowki.
KLEIN Attitude race 99'

#4
mam jakieś bębenki testowe używane , napisałem , podjedziesz popatrzy się

Nie ma bebenków 11 mtb bo kaseta mtb ma ten sam rozstaw co pod 10 , są tylko 11 szosa bo tam kaseta jest szersza i jak zakladamy 10 to trzeba dać podkładke red.
www.velotech.pl
cron