Piasta Corratec Sonic One

#1
Cześć
Mam piastę Corratec Sonic One, jest to piasta maszynowa. Problem polega na tym że padł w niej bębenek i niestety raczej nie da się go reanimować. Bieżnia (ząbki) bębenka dobita no i pieski są lekko zaokrąglone.

http://www.fotosik.pl/u/pogo79/album/2321392


Myślałem aby dopasować jakiś stary "płaszcz" bębenka ale chodziłem po serwisach i na razie nie znalazłem nie zajechanego. Szukałem nowego bębenka w sklepach stacjonarnych i nikt nawet nie widział takiego typu. Poszperałem w necie i znalazłem podobne bębenki Quando i Shimano fh m 788 oraz Shimano FHM640 ale i tak powstaje problem gdyż są to bębenki do piast kulkowych, a co za tym idzie to musiałbym jakoś nabici łożysko maszynowe do środka bębenka. Pomyślałem że może by po prostu górę bębenka (to co się odkręca) zamienić i dać stara le tez nie wiadomo czy będzie to pasowało.... :/
Ma ktoś jakiś pomysł, podpowiedź a może wicie kto robił te piasty dla Corrateca?


Pozdrawiam

ps. zastosowałem własne nazewnictwo do części mam nadzieje, że się połapaliście :)

#2
Niektóre piasty dla Corrateca robiła Formula
A formula stosowała - przynajmniej w niektórych modelach - bębny Shimano, tylko przekonwertowane na łożyska maszynowe
Jest więc szansa że obudowa bębna będzie pasować do bebechów jakie masz, ale bez przymiarki sie nie dowiesz No i prędzej kompatybilne będą części z epoki piasty, nowsze mogą się różnić
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA