remont SUNTOUR

#1
Kupiłem sobie pewien czas temu zrujnowane i zaniedbane ale fajne i klasyczne szpeje SunTour'a. Część wymaga uzupełnienia, część odrdzewienia. Opis historii w dalszej części wątku. Dziś załączam zdjęcia manetek przed renowacją - zdjęcia pochodzą z aukcji, na ich użycie mam zgodę :-)

Manetki, w prawdzie z trudem ale można założyć na baranka, przypuszczam, że można by użyć dla ułatwienia klasycznej szosowej obejmy na baranka, jeszcze tego nie sprawdziłem. No i mają jeszcze tę fajną cechę, że składają się jakby z 2 niezależnie fajnych "zestawów części" - 1) fajne klasyczne manetki SunTour z mikroineksacją, w pełni rozbieralne; 2) podstawki na kierownicę pod dowolne klasycznie montowane na ramie manetki szosowe.
Załączniki
2_f.jpg
15_f.jpg
22_f.jpg

#2
jest jeszcze filmik nakręcony jak działają po przesmarowanie. Dźwięk mechanizmu zapadkowego jest dla mnie o wiele ładniejszy niż dźwięk jakiegokolwiek bębenka piasty

http://pokazywarka.pl/8knpj1/
Obrazek


bardzo dobrze się bawię przy naprawianiu tego tylko nie bardzo mam co z tym zrobić, na koniec jak już się nacieszę że tak fajnie przywróciłem te szpeje do życia to może sprzedam?! sam nie wiem. bo do mieszczucha to żal takie fajne fanty ładować. może inny lepszy mieszczuch (oczywiście zamiast a nie oprócz obecnego) co będzie bardziej zgodny z tymi cudami - ale to taki pomysł na siłę..
Ostatnio zmieniony 2015-07-09, 22:32 przez jacob, łącznie zmieniany 1 raz.

#3
no to kolejny etap tylna przerzutka, brak jest kółka i beczki do regulacji no i do ogólnego przesmarowania i wyczyszczenia

Obrazek

Obrazek

Obrazek


więcej fot jak uda mi się temat pchnąć - tutaj jest gorzej bo trzeba znaleźć elementy a nie jedynie zrobić remont to dużo mniej fajne ale i tak spodziewam się, że będzie mi się podobać. No i przy okazji następnego posta wstawię filmiki z działania manetek - szkoda że nie mam filmu z przed remontu..