#2
Długo się przyglądałem bo sam stałem przed takim dylematem.
Wybrałem Park Tool PRS 2.2 + przystawka z zagarami + podstawka do zmiany kąta

Kupowałem tutaj- sprawdzony punkt :)
http://www.bike-discount.de/shop/k475/a ... s-2-2.html
http://www.bike-discount.de/shop/k475/a ... tands.html
http://www.bike-discount.de/shop/k475/a ... -ts-2.html

Baza nie jest konieczna ale przy montarzu ułatwia pracę

Zestaw zegarów polecam- zupełnie inna jakośc pracy
Masz problem ze swoim staruszkiem?? Serdecznie zapraszam. www.bikeservice.com.pl
Profesjonalny serwis rowerów i amortyzatorów

#4
dokładnie to samo , wg mnie zbędne wydawanie kasy
zegar jak widać śmieszny koszt , kwestia może zespawania uchwytu
z drugiej strony sam może jak bym miał gotówkę do kupowania super gadżetów to pewnie by to był pierwszy który bym zakupił
i chyba by to był unior , od lat zakupy robię często w tej firmie , narzędzia są bardzo dobrej jakości i centrownica wygląda całkiem ok , kwestia zakupu 2szt czujników i jest ideał

#5
Eszystko można zrobić, przerobić dorobić. Dla mnie- jako codzienne narzędzie pracy kwestia możliwoąsci szybkiego przestawienia się zegary/widełki, rolki na koncach czujników zegarowych, bezproblemowość użyytkowania jest dosyc istotna.

Wywalanie kasy... możliwe- dla mnie to po prostu dbanie o klienta i powierzone mi części oraz podniesienie sobie komfortu pracy.
Masz problem ze swoim staruszkiem?? Serdecznie zapraszam. www.bikeservice.com.pl
Profesjonalny serwis rowerów i amortyzatorów

#6
Dla profesjonalisty jak najbardziej nie będzie to wywalnie kasy - wynalazki są dla "pół profesjonalistów" albo amatorów:) Chodź dokładność myślę że mam taką jak ty;) Czas ustawiania pewno o wiele dłuższy:) Ale szło by dopracować.

ps. swój wynalazek kiedyś zrobiłem z powodu "profesjonalnego" serwisu. Wycentrowali mi koło tak że było gorsze niż wcześniej... (kilka lat temu) na tyle się zdenerwowałem że chwyciłem pierwsze lepsze widełki, spawarkę i sam poprawiłem co zepsuł "serwis". Zresztą po niedługim czasie padli:)

#7
Obecnie mamy samoróbkę przy której robota to katorga dość długo zbieraliśmy na coś konkretnego,tylko pytanie co.Patrząc po serwisach we Wro to duża część jedzie na kovysa. Kilka na prak ciulu,choć ten trochę przez cenę jest na nie(choć opinie są na plus). Nie widziałem nigdzie uniora ale wizualnie(niestety tylko po fotach) nie dużo różni się od kovysa
Biopace powoduje raka i choroby kolan.
taki mi sie marzy: http://img697.imageshack.us/img697/8803 ... ndale2.jpg

#8
zasada dzialania wszystkich jest ta sama; park wcale tez nie nalezy do jakichs kosmicznie sztywnych; na wskaznik symetrycznosci bym nie liczyl i tak po jakims czasie sprezynka bedzie dzialac nierowno, trzeba miec po prostu przymiar....
z kolei pojemniczki od parka zawsze mielismy zalane oliwka albo zasypane wiorami z nypli/obreczy, brudzi sie niestety...

pewnie mozna to dorobic sobie w innych, ale park ma juz seryjnie dziurki na korbe do nypli po obu stronach ramion;)
Obrazek

#11
U mnie Park od nowości ne trzymał symetrii, jest jakieś 2mm przesunięcia.
Mam też te zegary ale to cholerstwo jest takie czułe, wskazówki skaczą jak oszalałe już na samych naklejkach na obręczy - ne mogę się do tego przyzwyczaić i robię na oko.
W sumie jak za takie pieniadze to nie za bardzo polecam. W serwisie - wiadomo zwróci się po ok.20-30 centrowaniach ale do garażu przy domu bądź piwnicy bez sensu.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#12
No zegar jest czuły;) ale nie aż tak strasznie znów (5mm = pół obrotu):) DO garażu można by jeszcze zrobić tańszy patent - jak już się nie chce na oko - sprężynka i kawałek pręcika (czyt szprycha), przymocowana w 1/5 długości np tak aby mogła się obracać i była dociskana do obręczy (stroną bez gwintu) wtedy mamy 5 kronie większe wychylenie drugiego końca. Dorabiamy jakąś skale i jak znalazł do garażu - ja po prostu mam czujniki zegarowe.

#15
mam i uzywam Kovys jest bardzo stablina ,mozna uzywac do koła nie uzywajac nakretek lub zacisku , czasem ramiona sie przycinaja i trzeba recznie docisnac . Uzywałem kiedys jakiesj taniej plastikowo - aluminiowej - nie polecam

#16
Ja od prawie 3 lat używam Uniora i nie mogę narzekać. Ciężka, stabilna, ramiona można ściągnąć na tyle mocno, żeby żadnych zacisków już nie używać. W ciągu 3 lat raz musiałem poprawić symetryczność (ustawiałem sobie wg prostego koła). Jedyne co mnie wkurza czasem to to, że obręcze piszczą przy kontakcie z tymi końcówkami. W profesjonalnym użyciu koniecznie trzeba dokupić przyrzad do sprawdzania symetryczności kół, żeby kontrolować, czy coś w bok sobie nie ucieka. Plusem jest na pewno dożywotnia gwarancja, której dystrybutor bezproblemowo przestrzega (centrownicy nic się nie stało ale zepsułem kilka innych narzędzi i były wymieniane bez słowa i na miejscu). Co do zegarów, to moim zdaniem jeżeli, nie robi się kół dla teamu kolarskiego to w każdym innym przypadku dokładność takiej, zwykłej centrownicy jest więcej niż wystarczająca. Lepiej w tensjometr zainwestować chyba.

#17
Kurier dostarczył dzisiaj moja TS-2.2 z zegarami i podstawą

- Centrownica- bardzo fajna i stabilna, świetnie trzyma koła bez zacisków- sztywna, stabilna. Jestem zadowolony :)

- Zegary- mówcie co chcecie- ale przy dokładnym docentrowywaniu robią super robotę. po chwili zabawy chamulce można dosłownie "na włos" ustawiać :) Wiadomo- najpierw centrowanie w pasurkach- póżniej docentrowywanie na zegarze. Po prostu mikrobicie które czasami się zlewało w jeden odgłos na normalnej centrownicy tutaj jest pięknie widoczne i łatwe do korekty.

- Podstawa... no i tutaj Park Tool zalicza wtopę... kupiłem z podstawą bo zalezało mi na możliwości regulacji kąta pochylenia centrownicy. Wykonana z miękkiego plstiku, powoduje że centrownica traci część swojej sztywności... poaztym działa.

Generalnie z zakupu jestem bardzo zadowolony. W porównaniu do starej Minoury to niebo a ziemia. Pracowałem również na Kovysie- i subiektywnie PT wydaje mi się stabilniejszy- no i zegary naprawdę super.

U mnie w celu stabilizacji centrownica jest przykręcona do płyty derwnianej 40x60 cm.
Masz problem ze swoim staruszkiem?? Serdecznie zapraszam. www.bikeservice.com.pl
Profesjonalny serwis rowerów i amortyzatorów
cron