#4
ale nikt ci nie kaze zmieniac piasty, tylko kupic cala piaste i wymienic z niej co trzeba, a poza tym skoro jest os zgieta to piasta juz jak nowa napewno nie jest ;)
Ostatnio zmieniony 2013-01-20, 10:38 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#8
nie rozumiesz tego, ze skoro os jest zgieta to pracuje w elipsie lozysko, czyli i bieznia i kulki juz po d... dostaly, , mozesz sobie isc i kupoic jakas tam os za 10pln, i jakies tam kulki za pare pln i jakies tam bieznie za kilka groszy, w sumie i tak wyniesie niemal te 30pln , a jaka bedzie tego jakosc to juz nikt nie zagwaranruje, a kupujac za 30pln cala piaste siemano, masz wszystkie czesci oridzinal i wiadomo jakiej jakosci, plus zapasowy korpus i uszczelki itd.... czy prosciej jeszcze mam tlumaczyc??, dodatkowo os z linku jest z nowych piast, czyli pod inne konusy, choc pewnie by i podpasowala do starych

#9
Dobrze rozumiem, co się dzieje z piastą przy wygiętej ośce, nikt mi nie musi tego tłumaczyć. Ale na tej lekko wygiętej osi przejechałem na pewno nie więcej niż 50km (wiem kiedy sprawdzałem), a pewnie mniej niż 30km. Komplet zapasowych kulek mam oryginalny, oś, również oryginalną, dostanę u siebie pewnie za 10zł. Po co więc mam szukać nowej piasty i ją kupować?

Wracając do mojego pytania - nie wiem czy zwykła drążona oś Shimano będzie pasowała. W sumie, wydaje mi się, że powinna, ale pewności nie mam... Czy ktoś mógłby pomóc?
Carraro Artik 460 '94

#10
skoro wszystko wiesz, to w celu jakim zakladasz temat??, wszystko zostalo juz napisane, a skoro wiesz wszystko, to udzielaj porad innym :)

#12
odpowiedz juz tez dalem na to pytanie we wczesniejszycm poscie... dla niewidomych...."dodatkowo os z linku jest z nowych piast, czyli pod inne konusy, choc pewnie by i podpasowala do starych"

#15
ja wiem napewno, a Ty twierdziles ze wiesz wszystko, to nie wiesz napewno?? ojoj,... musi byc os siemano i starego typu, bo moga byc inne skoki na konusach, jesli to nie siemano bedzie,

#17
i wiecej nie zamierzam, niewarto, wszechwiedzacemu, nic niewiedzacemu...nie bede przeciez grafów rysowal jak przedszkolakowi :)

#19
Ośki 9mm powinny być takie same, nie ma za bardzo powodu żeby skok gwintu zmieniać. Najprościej jak zdejmiesz z piasty nakrętkę i sprawdzisz w sklepie czy wchodzi, szczerze mówiąc jeśli chodzi o ośki drążone nie spotkałem się z innym standardem niż m9x1. Gdzieś tam nawet mam taką ośkę, ale to w każdym rowerowym powinno być.
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#23
goldbloom pisze: oś, również oryginalną, dostanę u siebie pewnie za 10zł.
Katalogowo najtańsza oś shimano przednia kosztuje 21 zł symbol katalogowy Y21C03100 IMO powinno pasować.
Masz problem ze swoim staruszkiem?? Serdecznie zapraszam. www.bikeservice.com.pl
Profesjonalny serwis rowerów i amortyzatorów
cron