#62
nie cieknie, ale trzymając go w rękach nie wyczuwam różnicy w tłumieniu przy różnych ustawieniach, jakby cały czas tłumił tak samo (porównuje do tłumika z blokadą z sida sl 2002, w którym dało się aż zablokować całkowicie)

#63
Jeśli tylko tłumi to nie ma się co do niego dobierać. Skrajnych ustawień tłumienia i tak się zwykle nie używa.
No i oczywiście wiesz, że tam jest osobna regulacja tłumienia dobicia i odbicia jednym pokrętłem? Pokrętło to standardowo ustawione jest w pozycji do regulacji odbicia. Może być jednak przez pociągnięcie ustawione do regulacji dobicia (inaczej niż w wersji 2002).
Ostatnio zmieniony 2013-02-21, 12:11 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#65
hej mam problem z sidem, kupiłem treka elita, jeszcze w barwach wolksvagena nie wiem jaki to rok, sid odarty w serwisie wysmieli mnie ze ogolie to zlom itp. nawet nie chcieli dotknąć.
Pojechałem do drugiego podobna historia, że korozja strukturalna itd. bo gość gdzięś na szkoleniu był że mi to pęknie i wogóle na nie, no ok pojechałem do lublina do pana mirka miał sida ale nie kompletnego nie znam się brakowało jednego tego tłoczka w prawej gornej goleni ale reszta była a golenie dolne nie odrapan kupiłem komplet.
Teraz pytanie chcę zmienić same golenie moj sid ma zlotą rurę sterową czerwony kolor, srebrne pivoty i mocowanie pod tarcze, ten co kupiłem w częsciach kolor nirbieski, srebrną rurę sterową czarne pivoty i brak mocowania pod tarczowki, dodatkowo ten czerwony miał gumy harmonijki a ten nie ma
czy te niebieskie golenie bendą mi pasowały zamiast tych odartych czerwonych
pytanie własciwie do guru FOCKERA nie jestem zbyt mechanikowaty raczkuję w temacie mtb bo głownie szosę męczyłem ale tak mi się retro mtb spodobało ze zaczołem kupowac rożne wynalazki, co mam zrobic z tym widelcem bawic się w składanie wysłać komuś a może sprzedać proszę o radę Marcin.

#67
suwmiarka będzie tylko czy dostane takie uszczelki, i czy sam dam rade to poskładać, skoro serwisy u mnie się boją no w sumie jakbym kupił uszczelki płyny to moze z łaski swojej by poskładali i skasowali majątek a zarozumiali specjalisci pierwsza klasa, oczywiscie nie rozumieja idei retro dla nich to złom a noweczki zachwalają najlepiej specjalizeda tak za dychę z dozywotnia gwarancją, więc wolę te forum bo jest niezle jak na muj gust i nawet jak chłopaki pocisno to i tak sporo mozna się dowiedzieć, więc sami rozumiecie moje rozgoryczenie w sumie zacznę chyba kupować narzędzia i wogóle sam wszystko robić.
Co do sida w wolnej chwili poczytam wszystko na tym forum moze ogarnę na razie muszę zakupić pompkę i pytanie co z przejsciówką do sida starego dostanę gdzies

#69
1. Uszczelki dostaniesz bez problemu- oryginały RS około 100 zł
2. Olej do amortyzatorów- ja używam Motorex-a i jest ok
3. Oringi kupisz bez problemu na wzór starych w kazdym sklepie z oringami
4. Instrukcji i filmów serwisowych znajdziesz od groma w internecie

Tak więc jeżeli tylko Golenie dolne, lagi i ślizgi sa ok mozna robić.
Masz problem ze swoim staruszkiem?? Serdecznie zapraszam. www.bikeservice.com.pl
Profesjonalny serwis rowerów i amortyzatorów

#73
Oh nie napisałem obiecanego... jak tylko jutro Ando bedzie czynne to dokupię Red Ruma (bo wyszedł) i zrobię jeszcze raz serwis (po Krynicy i tak muszę) to porobię fotki o zrobię foto - opis serwisu całego... Do środy powinienem się wyrobić :)

#74
Cześć
Mam pytanie rozebrałem mojego SIDa znalazłem połamaną podkładko-sprężynkę (pofalowana podkładka ) w jednym z goleni. Z tego co widzę takich sprężynek w każdym z goleni są 3. Teraz pytanie jak jednej ubędzie to coś złego się stanie? Czy jest to element ważny.

#76
Dzięki Focker! Tak więc składam bez uszkodzonych sprężynek. A mam pytanie macie może jakiś patent na wkładanie tych sprężystych obrączek które blokują z od spodu pręty z tłumikiem i tłokiem w górne lagi ? Ktoś kto wymyślił,to nie wymyślił by zrobić w nich otworki jak w segerach i od godziny ćwiczę palce przy nieudanych próbach ciśnięcia tego kawałka metalu tak by nie porysować goleni przy tym. :| . Wpadłem na pomysł by wcisnąć środek pierścienia na miejsce i delikatnie powoli wciskać ramiona tego pierścienia. Nawet z jedną się udało. tyle że to strasznie boleśnie męczący sposób.
cron