Reneneracja UN72

#1
Z ciekawości rozebrałem suport UN72 który posiadał delikatny luz , po oględzinach oś wygląda jak nowa ( brak jakichkolwiek wżerów i wytarć) chętnie bym włożył nowe kulki ale mam problem ze średnica po pomiarze suwmiarka wychodziło mi 5,6 mm(pewnie będzie to 7/32" mikrometrem sprawdzę we wtorek) może ktoś z Was już regenerował takie suporty ?

#7
technologia wykonania takich suportów wyklucza ich "serwisowalność" wg mnie :-)

czekam z niecierpliwością na zdjecia ośki i obudowy po operacji wyjącia jednego z drugiego :->

#9
tak niektóre modele były rozkrecalne i mozna było redukowac luz , xt ma to do siebie ze rozbiera sie go w sumie tylko przy pomocy płaskiego srubokreta i nie ma mozliwosci redukcji luzu , chyba ze poprzez wymiane kulek na nowe (jesli to one sie zużyły) , osi lub korupusu oczywiscie dwie ostatnie opcje nie do zrealizowania .Jesli zastosowanie nowych kulek (takiej samej srednicy) nie wykluczy luzu to jak bede miał troche wiecej czasu pomyślę nad doszlifowaniem osi i zastosowania kulek 6 mm
zapomniałem dodac oprócz wspomnianego płaskiego srubokręt zastosowałem jeszcze , palnik , prase 25 ton , szlifierke katowa i rosyjski klucz kudarowy hihi ( wieczorkiem zrobie foty to wkleje )
Ostatnio zmieniony 2013-11-10, 12:22 przez fakir, łącznie zmieniany 1 raz.

#11
hmy tak to czasem bywa z tymi kątowymi sprawami u mnie, naleciałości po szkole podstawowej - matematyczka mówiła KOŁTEM , OŁÓWKEM , MŁOTKEM i tak mi jakoś czasem wychodzi popełnić błąd , ale chyba każdy wie o co chodzi
Załączniki
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

#12
Taki on nierozbieralny jak współczesny HTII :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron