#31
Zgadzam się z bikeservice tak rowerów się nie składa wszystko musi jakoś wyglądać i pasować do siebie
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

#32
No dobra, wielkie dzięki za garść porad i sugestii :-D Jednak zostanę przy tym co mam aktualnie 3x8 (akurat udało mi się wyczaić i kupić nowe manetki sl-m740) czyli dobre stare XT'ki, do tego zafunduje sobie jakąś nową korbę, kasetę i łańcuch, bo z tego co sobie naczytałem o niezawodności oraz żywotności współczesnych 10sp, to ja sobie dziękuję :-P
Zastanawia mnie tylko, czemu nie kupować "kółeczek" na łożyskach maszynowych ? Czy to aż takie straszne zło dla tylnej przerzutki ?
I co sądzicie o kołach z ceramiką dla V Brake'ów, czy warto w takie "cóś" zainwestować na bardziej "hardcorowe" warunki pogodowe ? Bo obecne koła jak mówiłem powyżej idą na "odstrzał" no i plus nóżka (która co jak co, ale została wypożyczona na chwilę :-D ) tylko ciekawi mnie czy dostanę jakąś inną, bardziej przystosowaną wyglądem i montażem do mojego rumaka ? (Jakoś nigdy nie lubiłem opierać lub kłaść roweru na czym popadnie :roll: )

#33
Jak tak bardzo chcesz mieć tą stopkę to może pojedź po całości i kup to: http://allegro.pl/rower-gorski-26-extre ... 73345.html a tą ramę z paroma gratami zostaw na szafie i jakiś potomek się później ucieszy.Chłopie , gdzie stopka do takiej ramy, toż to nie przystoi.Rower można zawsze oprzeć tylnym kołem o drzewo bądź ścianę.Z taką stopką to będzie wyglądało jakbyś sobie do Porszaka założył chińskie światła ledowe do jazdy dziennej, ja wiem że o gustach się nie dyskutuje ale zachowaj choć odrobinę smaku przy tak świetnej ramie i amorku.
Lodzermensch

#34
Kółka na maszynach mają jedną zasadniczą wadę- nie wiem czy wszystkie, BBB na pewno- w przeciwieństwie do kółek shimano kółko górne nie ma luzu bocznego, co powoduje konieczność bardzo dokładnej regulacji przerzutki, w praktyce wygląda to tak (mam w trekingu) że co kilka jazd muszę pokręcić regulatorem. W szaraku z tego co pamiętam górne kółko jest na maszynie i ma ten luz jednocześnie, z reguły jednak w lepszych przerzutkach shimano (xt, ultegra) dół jest na maszynie a góra na ceramicznym ślizgu. BTW. ktoś wie czy wagowo ceramiczny ślizg lepiej wychodzi? ;D
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#35
corrado1111 pisze:Z taką stopką to będzie wyglądało jakbyś sobie do Porszaka założył chińskie światła ledowe do jazdy dziennej, ja wiem że o gustach się nie dyskutuje ale zachowaj choć odrobinę smaku przy tak świetnej ramie i amorku.
ale jak dojdzie ceramika na obręczach będzie już lepiej ;-)
a kółka na łożyskach zajechałem podczas jednego maratonu w lekkim błocie kieleckim , przypadek , pech ??
wróciłem do starych niezawodnych xt i xtr

#36
kolka na maszynach produkcji siemano (mowa o tych w prowadniku rd) maja oczywiscie luz poosiowy, mowa o gornej rolki, i moim skromnym zdaniem sa o niebo lepsze niz te na slizgach, chocby i ceramicznych, tyle ze takowe sa albo w szaraku jesli o 8-kowa rd chodzi, albo dopiero we wszystkich 9-kowych od xt w gore

#37
ANDRIUBIKER pisze:kolka na maszynach produkcji siemano (mowa o tych w prowadniku rd) maja oczywiscie luz poosiowy, mowa o gornej rolki, i moim skromnym zdaniem sa o niebo lepsze niz te na slizgach, chocby i ceramicznych, tyle ze takowe sa albo w szaraku jesli o 8-kowa rd chodzi, albo dopiero we wszystkich 9-kowych od xt w gore
Niestety w 9-biegowych XT też są ceramiczne ślizgi u góry. Tylko XTR ma górne łożysko maszynowe. Dlatego ja je wymieniam na dolne, napinające bez luzu i przerzutka bardzo zyskuje na takiej zamianie. Z regulacją nie mam problemu, widocznie mój rower jakiś stały w uczuciach a może to kwestia dobrej jakości pancerzy i linek ale nie muszę doregulowywać co jazdę niczego...

#38
corrado1111 pisze:Jak tak bardzo chcesz mieć tą stopkę to może pojedź po całości i kup to: http://allegro.pl/rower-gorski-26-extre ... 73345.html
Nie ma to jak zimny kubeł wody co ? :mrgreen:
A wracając do tematu "kółeczek" To sam wcześniej jeździłem na kółkach Acor'a i jakoś nie odnotowałem problemów z ich działaniem bądź regulacją samej przerzutki, dlatego zapytałem bo już myślałem że znów uczyniłem swoim wyborem sabotaż na rower :-P

Tak się zastanawiam nad http://allegro.pl/show_item.php?item=2986944811, czy ktoś ma i mógłby potwierdzić jak to działa z V'kiem ? o ile można do nich ich użyć ? Na różnych forach ludziska ględzą co innego, aż zgłupieć można :-P