NEXUS SG-7C22

#1
Witam, kupiłem rower z przerzutką NEXUS SG-7C22 taką jak na filmie nagranym przez Cezarego Czapskiego na youtube. Podczas jazdy przerzutka wydaje dziwne nieregularne dźwięki. Rozebrałem ją i pierścień pokazany za foto wydaje się podejrzany. Nie wiem czy tak powinien wyglądać. Mam prośbę w szczególności do autora filmu o wypowiedzenie się na ten temat.


Obrazek


Uploaded with ImageShack.us


Obrazek


Uploaded with ImageShack.us

#2
Jedyne co mogę napisać i z tego co pamiętam to:
- pierścień powinien być okrągły - bez odgiętej końcówki
- występy przysłaniające zapadki powinny być w jednej linii - nie wychylone na zewnątrz.

Pierścień ten jedynie przy odpowiednim przełożeniu albo zasłania zapadki, albo je odsłania i w ten sposób odbywa się przeniesienie napędu na obudowę piasty.
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#5
Witam, podłączę się do tematu, mam problem z tym co znajduje się pod wyżej wymienionym pierścieniem, mianowicie połamałem połówki zapadek i nie wiem czy jest sposób na dorobienie lub zamówienie tej części? Pewnie nie ma, a jeśli tak, to czy jazda z tak uszkodzoną piastą będzie możliwa(połamałem połówki zapadek znajdujące się bliżej pełnej blaszki, a tam gdzie blaszka ma "zęby" połówki zapadek są całe)? Może ktoś z Was ma na sprzedaż(na części) niesprawną piastę Nexus 7 biegową?

#6
Zapadki można dokupić. Ja płaciłem 6zł za dwie zapadki Shimano ze sprężynką do zwykłego bębenka. Wiem, że to piasta wielobiegowa ale u mnie spasowały do Srama Imotion 9 więc co dopiero do Nexusa :)

#7
qsik, to mnie trochę pocieszyłeś :) Mam tylko wątpliwości, bo zapadki są długie(12mm) a z podobnej długości znalazłem tylko ze Srama s7 grubość mniej więcej będzie się zgadzała, ale Sramowskie są 2x wyższe, jak nie uda mi się kupić oryginałów to będę z nimi kombinował :)
cron