Re: Sintesi hantrax damper.

#11
Przepraszam za zwłokę. Masa innych problemów na głowie. Rzeczywiście jest to marcok. Boss c40. Amorek rozebrany prawie do końca. Parę schodów po drodze. Jak uruchomię komputer to załączę zdjęcia z odbudowy. P. S. Olejowy z komora powietrzna służącą utwardzeniu kompresji pod koniec skoku.

Re: Sintesi hantrax damper.

#12
Mały update. Niestety czas jest nieubłagany. Damper poskładany. Jak działa jeszcze nie wiem niestety. Może w przyszłym roku się uda odpalić całą maszynę. Jak się domyślacie damper to wierzchołek góry lodowej w wypadku starej zaniedbanej maszyny.
Załączniki
IMG_20200321_204207.jpg
IMG_20200123_170930.jpg

Re: Sintesi hantrax damper.

#15
Jak dla mnie to jeden z niewielu rowerów, do którego idealnie pasuje DH3 - zarówno skokiem jak i wyglądem. Czerwonego DH3 trudniej znaleźć niż zielonego, ale czasem się pojawiają (co ciekawe - czerwone DH3 to oryginalnie zielone sztuće - tylko przemalowane na czerwono :)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Sintesi hantrax damper.

#18
Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Mam dh3. Zielone. Nie mniej z rowerem był ten czerwony z2. Wiem że w teorii powinien być dh3 i kolory powinny się zgadzać. I jeszcze te karbonowe piasty powinny się tu znaleźć... Ech.....Może naklejki lub- co bardzo wątpliwe wahacz- zostały w pewnym momencie podmienione. Nie mniej zostawiłbym z2 że względu na to że żaden że mnie purysta/esteta. Dla mnie ma jeździć. Charakterystyka pracy oraz skok sprężynowego wideła w połączeniu z tym damperem bardziej z z2 będą spójne. Mam więcej pytań. Dziś już muszę odpocząć. Szerokości o przyczepności. Pozdrawiam :) P. S. Szacun za wiedzę i za nietuzinkową miłość do fajnych szpejów.

Re: Sintesi hantrax damper.

#23
Focker. Dziś odpaliłem po raz pierwszy Dh3 na rowerze. Po wielu zabawach "na sucho" z różnymi lepkościami oleju uznałem że nie ma co zwlekać, niech łyknie trochę kurzu. Cóż mogę powiedzieć. Nie o wygląd i nie o skok w stosunku do sintesi się rozchodziło, a o kulturę pracy. Pewnie że chciałbym żeby rower wyglądał jak z holenderskiego katalogu. Nie mniej ważne, a nawet ważniejsze w moim odczuciu są wrażenia z jazdy...i tu dh3 jak na razie bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Testy trwają. Zobaczymy co dalej. P. S. Chciałbym żeby wyglądał jak na tym zdjęciu,. Jak będzie czas pokaże :)
Załączniki
unnamed.jpg
IMG-20200928-WA0005.jpeg

Re: Sintesi hantrax damper.

#26
Niestety mylisz się skolioza. To jest adapter na większą tarcze. Też byłem zdziwiony ze robili te heble na IS. Klamka bez zbiorniczka wyrównawczego. Mocna prehistoria :) Co do sprężyn w Dh3. Temat do wypróbowania jak najbardziej. No, ale wtedy dochodzi adapter zacisku do Dh3. Następne misterium :D Na razie temat adaptera IS na FS jest priorytetowy. Ewentualnie jak ktoś ma takie zaciski w standardzie formula to z chęcią pohandluje.

Re: Sintesi hantrax damper.

#27
Nie wiedziałem że robili te zaciski w innym standardzie niż Formuli W ich czasach IS nie było jeszcze standardem
Z tym że widzę że to adapter na tył a ja caly czas o przodzie myślałem

Mam jakiś stary zacisk - tylko czy on coś pomoże? Bez adaptera one były zdystansowane pod tarcze 140 na tył (tarcze 140 też w sumie mam jeśli nie upierasz się przy 165)

A adapter do DH da się wystrugac -ja dawno temu dorabialem sobie do xc700
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: Sintesi hantrax damper.

#28
No dobra Panowie. Rower złożony. Śmiga, hamuje(no prawie) i amortyzuje. Szybki i zwinny skurczysyn. Pozycja typowo sportowa. No, ale jest jedno ale. Brakuje mi tego zacisku do tylnego koła. :) I mogę odstawić do piwnicy do następnej słonecznej letniej niedzieli. P.S. uprzedzając pytania i wyjaśniając. Na razie nie planuje zakładania dh3 (brak adaptera oraz kolor zielony skutecznie mnie powstrzymują). Korba xt 737 też jest. Niestety 42 żeby z przodu skutecznie mnie do niej zniechęcają.
P.S.2 Skolioza? Ten zacisk aktualny?
Załączniki
IMG_20210818_181255.jpg