Elektryczny Retro rower

#1
Mam taki plan, żeby zelektryzować jeden z garażowych projektów. Będzie to chyba Spec Stumpjumper.
Piszę o tym, bo zielony jestem. Tzn jeździłem na paru takich rowerach, ale nie wiem co podobierać, a może ktoś to przerabiał, to naprowadzi.
Założenia:
- wygodny full na kołach '26;
- bagażnik tylny chyba Thula (mocowany do tylnego trójkąta) i na nim bateria;
- silnik - tu nie mam pojęcia, bo opór tego, ale mocowany przy suporcie - czyli z korbą;
- ta bateria co wspomniałem, wiem że min 15ah, żeby do starczało na długie eskapady;
- to ma być wygodne, więc kiera wysoko i szeroko, wygodna zawiecha, dlatego nie hardtail z amort sztycą;
..reszta to już sobie ubiorę wg uznania, pewnie magury 33, bo to na pivotach będzie, wideł też, kół mam zatrzęsienie.
Będzie to miało też przedni bagażnik. Po prostu jak sobie pojadę nad morze jesienią i zimą jak to mam w zwyczaju robić, to chcę jak najwięcej pozwiedzać.
..no opony też szerokie, jakieś 2.3 żeby po piachu ubitym się dało jechać.
Wiem, że taki system to ok 4tysi wyjdzie (nie licząc roweru i szpeju, który mam).
Jak ktoś ma jakieś doświadczenie to proszę o info.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.
cron