Osprzęt Shimano xtr - m900 a może coś innego?

#1
Hej, szukam osprzętu do mojego retro projektu. Sama rama jest z 1995 roku, ale kusi mnie złożenie jej na pierwszym xtr - m900, tym bardziej, że mam przerzutki już. Zastanawiam się jednak, czy ma to sens, czy nie lepiej dać nowszą grupę xtr? Złożenie na oryginalnym osprzęcie nie wchodzi w grę.

Jak patrzycie na takie sytuacje? Jak w 'świecie retro' jest oceniania pierwsza grupa xtr m900? Myślałem, że jest najbardziej 'cenna' z xtr'a, ale patrząc na aukcje internetowe to jednak sporo tego jest (osprzętu m900) i może wcale to nie jest najbardziej pożądana w świecie retro seria Shimano?

Re: Osprzęt Shimano xtr - m900 a może coś innego?

#3
No nie wiem. Ceny szpejow m900 potrafią ubić. Ale i 950 nie jest jakoś cenowo lajtowa, ale nawet bywa tańsza z tego co widzę ostatnio. Ale jak rama jest 95 to sorry gregory ;) Z innej mańki patrząc, składam rower na ramie chyba z 1994 (brak katalogów..) ale jest składany na m900/910. Do tego jest na thumbach XT więc wiesz... Pytanie czy lecisz katalogowo, czy nie i jaki masz swoj zamysł na ten rower.

Re: Osprzęt Shimano xtr - m900 a może coś innego?

#8
Komponenty M910 byly dostępne tylko w roku 95 właśnie To był taki update 900, niezmienionej przez 3 sezony od premiery w 92.
W roku 95 brak wskaźnika przełożenia dostępnego we wszystkich prawie niższych grupach, piasty ogryzki (mniej sztywne i potencjalnie gorzej uszczelnione), klocki z niewymiennymi okładzinami czy przerzutka z agrawkowa sprężyna (to wszystko też było już w niższych grupach) wylyby już strasznie w kolekcji i tow topowym modelu, a kompleksowa przebudowa grupy w postaci m950 nie była jeszcze gotowa...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron