Suntour XC Pro - przednia zmieniarka

#1
czy ktoś wie po co w przedniej zmieniarce było to ucho zaznaczone na fotce? Jakoś sobie wyobrażam sobie to coś do odwracanie ciągu?

Dzięki
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm
Załączniki
SunTour XC Pro.JPG

Re: Suntour XC Pro - przednia zmieniarka

#3
Miałem tych przerzutek Suntoura cały wagon. Niektóre miały taki haczyk (w XC pro akurat nie widziałem, ani w comp - raczej w niższych modelach). Do tego w zestawie jest taka opcjonalna baryłka, do której bezpośrednio można założyć pancerz. Teoretycznie można tym odwrócić ciąg prowadząc z góry bardzo długi pancerz, wywinięty w obrębie osi suportowej i przytwierdzony do podsiodłówki np. trytytkami.
https://www.facebook.com/evobikesycow

Re: Suntour XC Pro - przednia zmieniarka

#5
Tak To jest Top Pull - jedyny Suntour z górnym ciągiem - pozagrupowy
W kwestii baryłki / haczyka - nie rozumiem idei opierania pancerza o przerzutke jeśli w ramie jest opór.
Chyba, że to służyło do mocowania linki przy systemie jaki kiedyś stosował Trek - baryłka z oporem w miejsce mocowania linki a do tego uchwytu zakręcona na stałe linka. Ale to ma sens jedynie dla przerzutki z dolnym ciągiem, a tu mamy górny
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: Suntour XC Pro - przednia zmieniarka

#6
Tak, to była jedyna górnociągowa zmieniarka Sutoura, odpowiedź z 1993 na XTR'a 1992, który jako potentat górne ciągi do MTB wprowadził, podobnie jak 8 biegów. Gdzieś widziałem ją wrzuconą na fotce z grupą XC Pro, jako opcja górnociągowa właśnie, stąd tytuł. Oczywiście nie ma opisów XCPro tylko TopPull. Wykonanie jest raczej na poziomie XCPro niż jakiś niższych grup. Czyli kij wie po co ten haczyk ;-)
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Suntour XC Pro - przednia zmieniarka

#8
Wrócę do tematu/pytań o Suntoura ;-). Teraz pytanko o tego drugiego z fotki - tylna zmieniarka. W przeciwieństwie do Shimano gdzie wózek blokuje taki bolec na imbus 2 wkręcany w obudowę kasujący przy okazji luz, to w Suntourze blokuje wózek w obudowie końcówka jego osi w kształcie litery T - po włożeniu/przekręceniu i w pozycji roboczej blokuje to wózek. Ale - to rozwiązanie powoduje przynajmniej w tej zmieniarce którą mam że ma on tak z 1mm luzu wzdłuż swojej ośki - czy to jest normalne?
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Suntour XC Pro - przednia zmieniarka

#10
Faktycznie, zapomniałem że te starsze Shitmano miały inszy patencior. Ale wracając do Suntoura bo jest jak nówka, widać że zero zużycia i to normalne że ma ten 1mm luzu?
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm
cron