Hydrauliczne V-break'i Wendler Starbike

#1
Przypadkowo zanabyłem z ciekawości boxowe, nigdy nieotwierane nawet z foliowych worków hamulce jak na fotkach. Tak z ciekawości. Są to hydrauliczne V-ki. Jakoś nie pamiętam takiego rozwiązania. Podoba mi się to rozwiązanie, ale ciekawy jestem czy ktoś coś takiego używał i w ogóle jak to hamuje np. względem Magury? Co ciekawe klocki są od Magury właśnie, tylko ze specjalnymi adapterami by je do tych V'ek dokręcić. A może sprzedał mi je na jebajcu ktoś tu z forum? Przyszły z Wrocławia.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm
Załączniki
Wendler_Starbike1.JPG
Wendler_Starbike2.jpg

Re: Hydrauliczne V-break'i Wendler Starbike

#3
A jakie to wady? Jednyą jaką widzę względem Magury to nierównoległe przyleganie klocków. Zaleta to równe odbijanie bo jeden tłoczek ciągnie a sprężyny odbijają więc dodatkowo nie powinny tak obcierać. No i dwie zalety. Łatwiejsze ściąganie koła i łatwo demontowalne z kiery klamki. Mogą też być lżejsze.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Hydrauliczne V-break'i Wendler Starbike

#5
Wow!!!! Szacun i gratuluję że udało się trafić białego kruka. Osobiście nie jeździłem na tym ale kolega w 99 roku je miał i meega był zadowolony.
W porównaniu do Magury siła ściśku wieksza. Z tego co pamiętam to klocki się szybko zużywały i obrecze też cierpiały znacznie bardziej niż przy zwykłych vałkach czy Magurach.

Re: Hydrauliczne V-break'i Wendler Starbike

#6
Ładne. Szkoda zakładać :)
Co do jazdy, to za dużo nie powiem, bo raptem raz na nich jechałem wieki temu. Pamiętam tylko, że działały zupełnie inaczej niż moja ówczesna Magura - pracowały na zasadzie 0/1. Był kiedyś artykuł w Bikebordzie - cały im poświęcony.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 20:01 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Hydrauliczne V-break'i Wendler Starbike

#8
Dzięki Focker, nawet nie wiedziałem że Bzikboard o nich pisał a wydawało mi się że byłem wówczas na bieżąco ;-) Nie masz może zeskanowanego artykułu tak bym mógł go przeczytać pls?
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm
cron