Re: używane ubijaki - dobry czy zły pomysł?

#2
Ja osobiście nigdy nie używałem. Dla mnie bloki z mosiądzu to jakaś porażka. Ja odkąd sięgam pamięcią używałem systemu shimano ( chodzi mi o bloki i ich zamienność z innymi firmami typu VP, wellgo) Mam chyba candy C ,leżą i nawet nie wiem co z nimi zrobić. Problemem jest tuleja ślizgowa która po jakimś czasie dostanie luzu i nic z tym nie da się zrobić. Chyba że wypijesz piwo i zrobisz nowy ślizg. Robiłem to w kilku pedałach żeby je uratować ale po jakimś czasie znowu dostawały luzu...

Re: używane ubijaki - dobry czy zły pomysł?

#3
kiedyś używałem spd, ale ponieważ czuję satysfakcję z jazdy po błocie to był to dla mnie system mało odpowiedni. Widziałem natomiast jak Yves sobie radził z ubijakami w gliniasto-błotnych okolicach Trzebnicy. No i jakoś tak zapamiętałem, że to fajne i żeby kiedyś spróbować.
No ale, żeby nie było zbyt prosto w życiu to kupiłem używane LOOK 4x4. Gdzieś w otchłaniach internetu wyczytałem, że bloki od CB do nich pasują, zobaczymy, jak nie to trudno :-) Pedały już są, bloki jeszcze w drodze

Re: używane ubijaki - dobry czy zły pomysł?

#7
używałem 8 lat cranków, modele od najniższych do Ti, również LOOK 4x4 w tym samym systemie.
cranki zalety: lekkie, super szybkie wpinanie, na prawde z tym nigdy nie było problemów, łozyska maszynowe standard i tanie
wady: bloki zużywały sie szybko, pedały łapia luzy na osiach, skrzydełkach, ale łatwo sie je serwisuje i smaruje.
LOOK 4x4 mocniejsza i cięższa tyci konstrukcja, na osiach łozyska wałczkowe do serwisowania i smarowania, nie łapaly tak luzów na skrzydełkach, bloki looka też mosiężne
ogólnie fajna przygoda, super wygląd minimalistyczny, serwis kiedyś u dystrybutor 7 anna na profesionalnym poziomie, za grosze wymiana całych bebechów
od 2 lat look quartz podstawowe i carbon bo nie interesują mnie żadne inne cięzkie klocki. quartze już na wymarciu niestety wiec zapasy pedałów i bloków porobione.
jak cos to mam jeszcze chyba troche bloków do ubijaków i może jakies czesci zamienne
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<