Re: scott jak znaleźć rok na ramie

#10
Jak idzie projekt? Zima powoli dobiega końca - chętnie zobaczę rezultaty :)

Ten model to wg mnie Scott Peak 1996 - kiedyś jeździłem na takim przez wiele lat, ale niestety komuś się spodobał i sobie zabrał :/.

Wrzuciłem zdjęcia trzech różnych egzemplarzy - zebrane z internetu :)
https://photos.app.goo.gl/pgffVWyWSptKDaDGA
Zdjęcia na tle ciemnego ogrodzenia przedstawiają rower w oryginalnej konfiguracji (poza dodanymi rogami i chyba innymi chwytami). Chwyty są oryginalne na ostatnim egzemplarzu - takie z napisem "Scott". Ten ostatni egzemplarz to mój :), więc mogę wykonać jakieś dodatkowe zdjęcia jakby była potrzeba.

W Twoim egzemplarzu brakuje tych głównych naklejek Peak oraz na widelcu. Poza tym nie wygląda tak źle - osobiście takiego lakieru bym nie zdzierał. Te niebieski Scotty do tej pory rzucają się w oczy. :)

Jest jeszcze możliwość, że to jest Scott Sandoa (nie jestem pewien rocznika), który wygląda bardzo podobnie. Mam taki właśnie rower i nie do końca mogę go rozgryźć.
Postaram się na dniach wrzucić zdjęcia. Być może to ten sam technicznie rower ale z dystrybucji przeznaczonej na inne kraje? Nie wiem jak to było ze Scottami w tamtych czasach. Na pewno wspomniany wyżej Peak był w dystrybucji w Polsce.
Posiadane rowery:
Scott Sandoa 199?
Scott Peak 1996
Scott Mohaka 1996
Scott Rockwood 1997
Scott Blackstone 1997 (2x)
Scott Kokomo 1997
Scott Tampico 1997
Scott Tigua 1998
Gary Fisher Wahoo 2006
Rocky Mountain Slayer 70 2005