YVES ANDRE - zna to ktoś?

#1
Powiedzcie mi szanowni forumowicze, czy znacie takie coś? Model się nazywa Dream, zresztą jak na fotach.
Rower przywieziony ponoć ze Szwajcarii, na pełnym XTR m900, niestety całego nie wyrwałem, tylko z klamkomanetkami, suportem (bb-un90), kpl cantileverami, zaciskiem sztycy (też xtr) i pancerzami xtr.
Tam sztyca, siodło, mostek i kiera nieważne, acha - stery też xtr.
Na uwagę zasługuje fakt, że jest to NOWE, nieużywane :)
Kupiłem to dla tych części, ale wisi sobie w garażu ta ramka i się zastanawiam co to w ogóle jest/było?
Obrazek



Obrazek



Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-12-04, 23:32 przez kor, łącznie zmieniany 1 raz.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: YVES ANDRE - zna to ktoś?

#3
No też mi to wygląda na customową robotę, w sieci nie wzmianki nawet o jakiejś małej takiej manufakturze..
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: YVES ANDRE - zna to ktoś?

#5
Piotr pisze:
2019-12-05, 09:21
ale to nie manufaktura tylko nazwisko.......
..no wiem, najpierw pomyślałem, że taka firemka była, ale faktycznie to wygląda na custom pod klienta, ale ciekawe kto to zrobił.
Zresztą nieważne, powisi sobie ramka i pomyślę kiedyś co z nią zrobić. Tange prestige to dobry omen raczej :) jeśli to nie tylko nalepka.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: YVES ANDRE - zna to ktoś?

#7
skolioza pisze:
2019-12-05, 21:03
Ładna ramka cokolwiek to jest :-)
Stery na 1 i ćwierć?
nie, standard - 1 i 1/8. No dzięki rozmiarówce wygląda super, musiał ją zamówić niski rider, bo kiedyś tendencje były raczej na kozy :)
Szkoda, że ktoś już go (rower) porozbierał. Za ramkę z gratami o których pisałem wyżej dałem 1000 zł. I dużo i mało, polowałem na nowe ST-M900.
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: YVES ANDRE - zna to ktoś?

#8
Kozy to były poniżej roku 1990. W latach '90 wszyscy jeździli na za małych rowerach zgarbieni jak koty. Bo tak było PRO i nieważne że niewygodnie i nieefektywnie. Sam długo katowałem Scotta Bouldera w rozmiarze 17.5" przy wzroście ok. 180 - a później jeszcze więcej (bo rosłem). Teraz przy 188cm pasi mi taka rama, ale w rozmiarze 21".

Dobrą cenę dałeś skoro to wszystko nowe. Gratulacje!
https://www.facebook.com/evobikesycow

Re: YVES ANDRE - zna to ktoś?

#9
Adamello pisze:
2019-12-06, 09:06
Sam długo katowałem Scotta Bouldera w rozmiarze 17.5"
hahaha pamiętam jak kuzyn z Bolesławca sprzedawał Bouldera w tamtych latach. Przyjechał kolo, przejechał się i .. nie wrócił lol

no i te sztyce wyciągnięte na maksa, to były czasy. Ale w sumie się przyznam, że zawsze lubiłem mniejsze ramki, mam 175, ale proporcjonalnie chyba krótsze szkity :)
.. to by się zgadzało, bo zawsze muszę spodnie przycinać jak już muszę kupić :/

takie offtopy
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: YVES ANDRE - zna to ktoś?

#10
kurde muszę przyrównać kolor klamek, ale ta rama chyba jest zmodzona kolorystycznie pod klamki xtr'a właśnie. Muszę przyłożyć klameczki, to chyba było zamierzone :)
Są: Super V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); SBIKE; .. i parę jeszcze gratów.

Re: YVES ANDRE - zna to ktoś?

#11
Moim zdaniem malowanie jest oryginalne, ale zaczal pruchniec na spawach i ktos postanowil siknac na srebrny. Patrzac na jakosc spawow to nie jest to jakas super robota... Spawy w MBK z 89 wygladaja znacznie, znacznie lepiej. Ale ramka spoko. Moze faktycznie byl jakis yves w Szwajcarii wtedy i robil ramy?