jaki współczesny łańcuch 6/7/8rz ?

#1
Witam
w moim 7 rzędowym Giancie zmieniłem łańcuch na Wippermann Connex 800. O ile na orginalnym łańcuchu wszytko chodziło perfekt, to na Connexie widać pogorszenie w pracy napędu. Przeżutka tył działa gorzej ale jeszcze poprawnie, da się przeżyć, może się ułoży
Przeżutka przód działa teraz beznadziejnie. Łańcuch znajdujący się na środkowym blacie nie chce wskoczyć ani na mniejszą koronke ani na większą. Po kliknięciu manetką blaszana prowadnica trze o łańcuch a ten siedzi jak przyklejony. Kiedy podczas zmiany na większą koronkę wduszam bardziej manetkę łańcuch''omija'' dużą koronkę i od razu spada.
Nie mam dużego doświadczenia ale na moje oko korba jest w jeszcze w dobrym lub poprawnym stanie.

Rower na osprzęcie Deore LX, przeżutki LX, korba FC-M550,
Ze starego łańcucha odczytuję tylko że był japoński. Nie mam przymiaru aby zmierzyć rozciągnięcie ale koronki kasety zaczęły już z być wcinane.

Re: jaki współczesny łańcuch 6/7/8rz ?

#5
maklakiewicz pisze:
2019-09-05, 11:51
KMC X8 powinno być lepiej.
A z Shimano jest dostępny CN-HG71 (czyli poziom LX).
Stary łańcuch 7rz nade in Japan (nic więcej nie da się doczytać) ma wybrzuszenia po środku zewnętrznych boków ogniw, coś podobnego jak technologia X w droższych łańcuchach KMC. Zaś po wewnętrznej stronie ogniw, blaszki są mocno sfazowane, w jednym i drugim. To podobieństw widoczne gołym okiem w porównaniu z łańcuchem KMC 9 rzędowym który mam w innym rowerze.

Zaś Wippermann to jakiś dziwolong, ogniwa są płaskie za to ma wystające piny. Na logikę wolał bym aby prowadnica przedniej przerzutki szurała o (wybrzuszenie) ogniwa a nie o wystające piny które będą robić w niej szramę,

Kupię łańcuch KMC ewentualnie wspomiany Shimano HG71 i napiszę jak się sprawuje. Na razie jestem srogo zawiedziony na Wippermanie, no chyba że okaże się że to wina zużytego napędu czy ułożenia nowego łańcucha bo też tak może być.

W tamtym innym rowerze jak zmieniałem fabryczny łańcuch KMC na nowy KMC (jeden z droższych) to widać było poprawę, a nie pogorszenie.
cron