Pytanie o długość suportu bb-un72

#1
Hej, mam pytanie. Znajomy dobiera suport do korby fc-m750 ( kwadrat ) i wg. Shimano powinien być albo 110,5 lub 113 mm ( linia łańcucha 47,5 oraz 50 mm ). On ma fizycznie dwa suporty bb-un72 jeden o długości 110,5 drugi 107 mm i twierdzi, że w obu oś od strony napędowej wystaje dokładnie tyle samo. Byłem przekonany, że 107 będzie krótszy od 110. To możliwe, że prawa strona jest takiej samej długości ( licząc od miski )? Dodam, że oba 68 mm anglik.

#6
No mi teraz to samo chodzi po głowie - patrząc na zdjęcia...

poprosiłem o zmierzenie rozstawu misek i cytuję "od kołniezy w obu 76 mm "

/edit
Teraz stawiam, że jeden jest pod mufę 68 mm, drugi jest pod mufę 73 mm ale miski ktoś dał złe. W suporcie pod mufę 73 mm dał 68 mm miski ? ( to moja teoria )
A Wy jak ?
Załączniki
suporty1.jpg

#7
Było coś takiego ze zdarzały się suporty asymetryczne.
Miałem takowe i nie wiem z czego to wynikały.
Były suporty też pod mocowanie osłony na łańcuch, ale zazwyczaj miały oznaczenie E.

w ten 110 daj podkładkę przed montażem z prawej strony i będzie dobrze.

Teorie są różne . . .zakładając że ktoś misek nie podmieniał np od innych modeli.

zbij miski i zobacz jak korpusy się wyrównują
www.velotech.pl

#9
Hmm.. też możliwe.

Swoją drogą znalazłem ciekawą tabelkę z q-factor ( rozstaw korb względem osi ramy ). Szkoda, że nie ma więcej korb w tym starszych jak i nowszych dla porównania. Fc-m750/570 z suportem 110,5 nie jest ponoć symetryczna ( linia łańcucha 47,5 mm ) względem osi ramy/środka suportu. Są inne gdzie te wyniki też są różne.
Załączniki
q1.jpg