#2
lata temu miałem go na swoim rowerze. Jedno co pamiętam, napęd był nieslychanie cichy, to dzięki dodatkowemu ścięciu płytek (frezowaniu czy jak tam to robili), które są niższe niż w standardowych łańcuchach
Co do trawałości, nie pamiętam co i jak, kojarze, że chciałem kupić jeszcze raz taki, ale sklep w którym go nabyłem tak jak się pojawił, tak znikł. A było to chyba w 1996 roku :)
Mam obecnie kilka takich nowych, z epoki, leżą czekają na swój czas.
Jedno jest pewne, będzie trwalszy od wszystkiego co jest dziś produkowane w cenie sprzedaży ok 50-70zł.
To były zupełnie inne materiały.

#3
Nie mam go fizycznie w ręku, żeby suwmiarką zmierzyć, stąd nie wiem jaką spinkę ewentualnie mu założyć/zamówić. KMC cl 573? czy 571 ? Do HG53/73/93 ( 9 rzęd ) zakładam cl 571 ponieważ palcami zakładam i zdejmuję, nie pęką, nie hałasuje itp. ( sprawdzone na wielu łańcuchach ) teoretycznie spinka powinna być cl-566, ale jej tak samo nie założę do hg53/73/93 jak i cl -571 do hg40/hg71 ( czyli ósemkowych od shimano )

#4
Łańcuch Sachs / Sedis zawsze uchodziły za trwalsze od Shimano jak pamiętam, za wyjątkiem PC-61 które ponoć pękały ale to młodszy wytwór chyba już pod marką SRAM. Sam lata temu jeździłem na SCR-80 i byłem bardzo zadowolony. To łańcuchy do kaset 7/8 nie wiem czy z 9 będa działać
cron