#5
Miałem w życiu chyba 6 par spd w tym 3 pary Shimano. Wszystkie raczej z dolnej półki.
Z czystym sumieniem mogę polecić Shimano, wszystkie były wygodne i trwałe.
Obecnie mam MT22 i bardzo je lubię. Zrobiłem w nich z 15000 i nic im nie dolega. Mają tylko jedną wadę: jako że są zamszowe jak namokną to długo schną.

#7
Shimano robi dobre, trwałe buty, pod warunkiem że są to w miarę bieżące modele
Materiały w butach starszych moim zdaniem są obarczone "zleżeniem" - mam przykład dwóch par z różnych modeli, które kupione 15 lat temu służyły dzielnie długi czas, a kupione ponownie jako nowe leżaki magazynowe po nastu latach od wyprodukowania rozleciały się bardzo szybko
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#20
Na razie pojeździłem tylko po pobliskiej górce i parkowych ścieżkach. Ciężko więc powiedzieć jak będzie w terenie. Bardzo dużo daje sztywna podeszwa. Mam wrażenie, że dzięki temu siła nogi przenoszona jest efektywniej na napęd. Podoba mi się, że nie muszę poprawiać położenia stopy na pedale i generalnie większa kontrola nad rowerem. Czasem czuję jednak drętwienie stóp. Rozmiar buta jest odpowiedni, podejrzewam, że to kwestia przyzwyczajenia. Skakanie zrobiło się banalne i zastanawiam się, czy przez to nie oduczę się używania platform.
Bałem się o to co będzie w sytuacjach awaryjnych i dzisiaj miałem okazję przekonać się, że nie jest źle. Przejeżdżałem po pasach i nagle pod koła wyskoczyła mi jakaś dziewczyna. Gwałtownie zahamowałem, odruchowo, nie myśląc o wypinaniu pociągnąłem stope z lewego pedała i postawiłem na asfalcie. W trakcie jazdy czy skoków (małych) nie ma problemu z wypinaniem.
Głupio się chodzi :mrgreen: a musiałem też przejść po torowisku kolejowym.

#23
Buty Shimano sh-m060. Czy można je zaliczyć do "retro") Kupiłem takie niedawno nowe w Czaczu i zastanawiam się ile mają lat i czy są odpowiednie :-D Dałem 50zl.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike
Załączniki
Screenshot_2016-03-12-19-17-26.png

#25
Jedna parę znalazłem. Stał fajny mtb colnago z końca lat 80tych. Mogłem chociaż zdjęcie zrobić.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike