okładziny do obręczy ceramicznych

#1
potrzebuję szybkiej odpowiedzi. a pytanie jest następujące: czy można stosować okładziny dedykowane do obręczy ceramicznych z obręczami zwykłymi?? dokładnie chodzi mi o takie okładziny jakie są w starych modelach hampli XTR m950/952 czy XT m739?

przykład: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1055017245

o ile sie nie mylę na takich szufladkach pojawiała się naklejka w stylu "for ceramic use only"
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#3
Nie robiłbym takich eksperymentów... w suchym może pojeździsz chwilę ale w deszczu okładzina zerdze ci obręcz błyskawicznie. Załatwiłem tak raz tylne koło. Kupiłem rower z hamulcami M950 i nie zauważyłem że zamontowane tam są okładziny do ceramicznych obręczy. Okładzina jest dużo twardsza a co gorsza, powbijały się w nią opiłki aluminium, które dodatkowo zryły obręcz. Zamieniłbym na zwykłe okładziny czym prędzej, jakiekolwiek. To nie jest duży koszt a wymiana obręczy to już tak.

#4
A w drugą stronę?Za chwil parę albo dni (zależy od mojego mechanika) na przodzie będę miał ceramicznego Mavica a klocki mam do zwykłych alu.Dam radę zatrzymać nimi moje boskie 101 kilogramowe ciało?
Lodzermensch

#5
A tak też miałem :-D Ceramicznej powłoce nie powinno się nic stać ale klocek zużyje się szybko. Co ciekawe hamuje nawet mocniej, przynajmniej w suchych warunkach, w mokrych może cię nie zatrzymać wcale. Jest jeszcze jedno ryzyko co się tyczy powłoki... ze względu na miękkość mieszanki po pewnym czasie zauważyłem że powłoka zamiast pozostać matowa zaczynała się błyszczeć co pewnie nie jest pożądanym rezultatem.

#6
dzięki Wam za info
pytałem bo kupiłem BR-M951 i tam są praktycznie nowe okładziny, ale w takim razie będe musiał poszukać czegoś innego. Corri a czy Twoje hample nie mają własnie okładzin dedykowanych dla ceramiki? przecież to oryginalne xtr więc może....
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#9
Ja używam shimanowskich wkładó do ceramiki. A z innej beczki, czy ktoś ma jakiś cuowny sposób na naprawę obytków ceramiki? Kupiłem kiedyś nową 517 ale niestety ma małe ubytki warstwy ceramicznej...