Scott lata 90'te jaki to model

#1
Mam do Was prośbę. Szukam konkretnego modelu starego Scotta. Przewertowałem grafiki wujka G, to forum też i coś nie mogę namierzyć co to był za model i z którego roku. Mam natomiast dla niektórych pewnie cenne wskazówki. Stał na witrynie w skelepie rowerowym na Dietla w Krakowiew latach moich początków MTB czyli zapewne 1990-1992. Zapytał bym Grześka który tam wówczas pracował ale nie mam kontaktu z nim (a może tu jesteś?). Bardzo charakterystyczne było to, że z prawej strony dolne widełki były tak skonstruowane, że łańcuch ich nie zamykał i można go było ściągnąć z roweru po zdjęciu koła bez rozkuwania. Nie pamiętam jak ten patent niestety się nazywał. Rower był biało czerwony jak mnie mózg nie zawodzi, natomiast nie wiem czy to była stal czy alu. To był mój rower marzenie i jeśli retro bajka będę składał/szukał to pewnie będzie to pierwszy wybór. Drugie pytanie jak już ktoś czai model to czy będzie można do niego wsadzić MAG'a 21 którego mam w idealnym stanie z gładką rurą? Odstępstwo od oryginału ale to też było moje marzenie ten wideł mieć i założyć.

#2
Scott nie miał nigdy modelu z " podniesioną ramą" tylko od strony łańcucha (tak jak np Biria robiła) - podniesione były zawsze obie rury tylnego trójkąta

Jeśli jesteś pewien że był to Scott, to wybór raczej nie jest wielki :
albo stalowy, pozakatalogowy Evolution Pro '91
http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php?t=974&start=0
albo aluminiowy Super Evolution '92 (oryginalnie przód był czerwony, teraz po latach wszystkie wyblakły na pomarańcz)
http://retromtb.pl/pdf/scott1992.pdf

Mag do obu da radę - nie zaburza zanadto geometrii (1,5cm różnicy wysokości pomiędzy oryginalnym sztywnym widłem)

PS Grześka ostatni raz widziałem w Windsporcie na Zakopiance - ale to też lata temu było więc nie koniecznie tam jeszcze urzęduje...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
Dzięki, szybcy jesteście.
Tak mnie to dręczyło, że dalej szukałem i w końcu znalazłem grafiki wpisując co ciekawe po polsku "scott 1991 katalog". Cuś tam retrobike.co.uk wisi. Tak to jest ten Pro Evolution 1991 czarno/czerwono/biały. Faktycznie z obu stron tylne widły były w górę. Szkoda, że MAG złoty, czarny byłby fajniejszy. 175cm to jakiego rozmiaru powinienem szukać ? (nie wiem jak rozmiarówka wówczas szła).

#5
Z rozmiarem możesz mieć kłopot - większość dostępnych (jeśli w ogóle się pojawiają) to 19,5" C-C, a to spora kobyła
Mój-Polonezowy podlinkowany to 18" C-C - najbliższy temu wzrostowi (sam mam 176cm)
Mniejszego nie widziałem nigdy

A Maga zawsze czerwonego można przymierzyć - choć mogą się pogryźć odcienie
Złotawy Mag to klasyka - nie będzie raził ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#9
no to dusza będzie hulać, jak ramę 18'kę usidli ;-), gdyby ktoś przypadkiem miał to chętnie przygarnę, mam jak coś TREK'a 970'kę z 1994go 18'ka ciemny szary metalik do zamiany/dopłaty