Projekt Scott Super Limited czy krzyżyk na drogę :)

#1
Uszanowanko,
Zawitałem ponieważ wpadła mi w ręcę w spadku po dziadku ramka Scott Super Limited 19,5". W sumie zbyt dużo o niej nie wiem poza tym co wujek google wypul, a że pluć mu się nie chciało to moja wiedza jest trochę zawężona. Rok przypuszczam, że 91/92r i wykonana z aluminium 7005 T6 heat treated.
Na wstępie chciałbym zapytać czy ktoś więcej jest mi w stanie powiedzieć coś więcej o tej ramce ?? :-) No i oczywiście jaka jest jej wartość....kolekcjonerska oczwyście :mrgreen: . Co prawda zjeżdziłem już trochę rowerów (niestety o kilka lat młodszych :-/ ) ale prawdziwe retro wpadło mi pierwszy raz w ręce :-P a na dodatek tego modelu wogóle nie znam, więc nie wiem czy to faktycznie jakaś krótka seria czy coś innego.
Z uwagi na to, że ramka jest super zadbana jak na swój rok i posiada dodatkowo oryginalny widelec spinner'a zastanawiam się czy nie podjąć próby jej reaktywacji :-D .
Mam nadzieje, że ktoś coś nieco pomoże i rozświetli mi nieco temat :).
Poniżej fotki "dziada".
Sponsorem mojej nieobecności są Browary Żywieckie S.A.
Załączniki
6.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

#2
Model zapewne 1991,
wspomniany tutaj (na osprzęcie Suntour XC LTD):
http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php? ... o&start=30

ale także i tutaj (na Shimano):
http://www.retrobike.co.uk/forum/viewtopic.php?t=171485

a arcy-wyblakła rama poszła na ebay za:
http://www.ebay.com/itm/SCOTT-LIMITED-A ... 1063794354

Co ciekawe - w tym pierwszym linku jest z bagażnikiem (pod kolor!) i amortyzatorem...


ogólnie - doskonały początek roweru!


ps.
w "forumowych" niemieckich katalogach: http://www.retromtb.pl/katalogi.htm 90, 91 i 92 nie ma tego modelu,
zapewne był na rynek US?
--
Cypis

#3
Hej,
Dzieki za odpowiedz. Pod tymi linkami widac ze rowerek szedl raczej na pospolitym osprzecie :-/ co moze sprawiac wrazenie troche nizszego modelu. W sumie bardziej mnie interesuje rama - czy to aluminium jest dobre ? Zastanawiam sie czy wskrzeszac bryke na tej ramce czy szukac jakiegos klasyka na rurkach columbusa cr-mo ?? Docelowy osprzet w jaki celuje to xtr gruppe.
Sponsorem mojej nieobecności są Browary Żywieckie S.A.

#6
Aluminium w 1991 to był top-tech super hiper - tylko dwa modele, w serii Superlite.
Columbus w mtb jest rzadki -
ściągnij sobie katalogi, choćby Scotta, popatrz sam na czym stały te rowery.


Osprzęt - jeśli mówisz o Deore DX (?) to była to druga grupa Shimano w 1991.
Pospolity był Exage.
Suntour XC LTD też był daleki od pospolitości,
a XTR wszedł później (kiedy - sam poszukaj :) )

HighFly pisze:A co w tym takiego smiesznego bo nie czaje, a chetnie sie dowiem ?
Cardamon lubi być enigmatycznie ironiczny, nie należy się tym przejmować :)
--
Cypis

#7
@ cypis
Widze sie orientujesz w temacie :-). Czyli ramka warta zachodu? I dalej kolejne pytanie: mam w zapasie stara z1 100mm skoku z 96 rpku - jak ta ramka bedzie pracowala z tym amorem - nie zrobie roweru chopera ? Ramka chyba dostosowana pod widel max 80 mm ?
Sponsorem mojej nieobecności są Browary Żywieckie S.A.

#8
HighFly pisze:I dalej kolejne pytanie: mam w zapasie stara z1 100mm skoku z 96 rpku - jak ta ramka bedzie pracowala z tym amorem - nie zrobie roweru chopera ? Ramka chyba dostosowana pod widel max 80 mm ?
No toś teraz poleciał po bandzie....
Taka ramka to pod wideł może z wysokościa montażową 40cm... czyli ledwie 4-5cm skoku.
A bombowiec ma montażową przeszło 470mm.
Ostatnio zmieniony 2014-02-22, 21:01 przez Adamello, łącznie zmieniany 1 raz.

#9
HighFly pisze:jak ta ramka bedzie pracowala z tym amorem
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
przed snem 100 "zdrowasek" ze te grzeszne mysli
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#11
cardamon pisze:wyczułem po prostu zapędy nowego kolegi dlatego zacząłem śmiać sie dużo wczesniej niż Wy ;-)
;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#12
Czyli spinner ma zostac :-). No coz, w temacie retro jestem zielony i min. dlatego tu zawitalem a szyderke innych mam gdzies :-). Zastanawiam sie czy nie skompletowac tego z delikatnym uzyciem xtr 900 z uwagi na fajna prace i jeszcze klasyczny wyglad. Dobry pomysl ?
Sponsorem mojej nieobecności są Browary Żywieckie S.A.

#14
Witam.

Moim zdaniem rama jest ciekawa ale w xtr'a nie pakowalbym z kilku powodów, a nie te lata, wtedy królował XTek
a standardowy dla tej ramy DX był całkiem pro ;-), ta rama w moim odczuciu jest o epoke przed XTRem.
b. Dużą część osprzetu XTR'a spotyka się w słabym stanie, części w lepszym stanie kosztuja krocie. Scott wygląda na całkiem świeżego i zniszczony osprzet oszpecilby go, bardziej na miejscu będzie DX i epokowy XT z założeniem że zalozone części będą w bardzo dobrym stanie lub nowe, taki "ladnie" pokładanych rower zrobi wrażenie ;-)
c. pamiętaj że najlepiej jest gonić. Forum zna historię rowerów ktore podskladane szybko się rozkladaly bo czas składać coś nowego ;-) XTRa zostaw sobie na później... gdy wpadniesz jeszcze bardziej w retro ;-)

Sam.mówisz że jesteś zielony... proponuje żebyś w wolnej chwili poprzeglądał katalogi ( np. scotta shimano gt marina itp) wtedy zauważysz co się zmieniało i kiedy. Proponuje zacząć od siemano ;-)
Druga skarbnica wiedzy jest dział z prezentacjami rowerów, tam znajdziesz opinie, pytania, odpowiedzi i pomysły ;-) Tu proponuje zacząć od rowerów mniej wiecej z tego samego roku co Twój scott ;-)
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#16
Jestes z Krk. podjedz do Prezesa Prałata Pierwszego Cara Retro Piotra i dostaniesz takie przeszkolenie polaczone z wirówka mozgu ze rame sprzedasz a kase przepijesz w samotnosci.

#20
Super Limited jest o tyle fajny, że na czym go nie złożysz - trzymając się epoki oczywiście - to będzie dobrze ;-) Model nie był publikowany w oficjalnym katalogu '91 ( a to ten rocznik) więc nawet jeśli będzie złożony wg własnego konceptu ortodoksi nie będa mieli się do czego "doczepić"
Co do osprzętu na jakim Limited był przez Scotta wypuszczany - wg mojej wiedzy i zgodnie z tym co sama nazwa sugeruje - był to Suntour LTD
Widywałem te rowery także na DX, wg mnie jednak to kwestia konwersji użytkownika ew drugiej dostępnej do wyboru opcji osprzętowej
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#21
Trochę sie rozejrzałem w temacie i potwierdzam to co napisałem że odtworzę na xt 730/732/735. W sumie z tego co się zorientowałem to dość kultowa i trwała grupa. Zastanawiam się tylko nad wyborem koloru grupy: standardowy "chrom" czy czarna :-D
Sponsorem mojej nieobecności są Browary Żywieckie S.A.

#23
Mam już fajny secik na oku :), tylko z roku 90-tego z jakimiś dziwnymi klamkami STIv :-| . Zastanawiam sie czy nie zmajstrować czegoś na troche młodszym - powiedzmy 92r :?: :idea:
Sponsorem mojej nieobecności są Browary Żywieckie S.A.

#26
Drodzy Znawcy,
Natrafiłem mam okazje wymiany ramki na 18 letnie rurki reynoldsa 853, warto Waszym zdaniem ?
Sponsorem mojej nieobecności są Browary Żywieckie S.A.