Czy to rama Tange ? - bardzo proszę o identyfikację

#1
Witam Kolegów,
jako, że to jest mój pierwszy post tutaj - przedstawię się: mam na imię Gabriel i jestem z woj. podkarpackiego.
Miesiąc temu sprzedałem swojego treka 800 sport i kupiłem retro mtb - na ramie Tange cr-mo. Jestem z tego roweru bardzo zadowolony. W załączniku jest jego fotka.
No ale do rzeczy:) Jeżdżę z żoną na rowerze i jej chciałem kupić taki podobny do mojego. Na allegro w końcu pojawił się taki i tu podam link do aukcji (dałem na kup teraz):
http://allegro.pl/sp...3308968842.html
Proszę Was o opinie - czy jest to też rama Tange? Bo nie widać aby miał naklejkę koło korby tak jak w moim. Rama jest bardzo podobna do mojej no ale nie taka sama , ponieważ m.in. nie ma takiego wcięcia koło przedniego koła...
Proszę pomóżcie i pozdrawiam!
Załączniki
rower Tange.jpg
Mój rower - rama Tange

#3
cardamon pisze:raz że link nie działa, dwa ze to jakiś makrokeszantkery jest, a z tym Twoim Trekiem to nie zamieniłeś czasem siekierki na kijek ? ;)
Kolego, ale moj trek jak go kupowałem kilkanaście lat temu kosztował ok 780 zł, a uważam, że to jest o wiele lepszy rower ten mój "nowy". Rama tange,osprzęt ok shimano. One kosztowały o wiele więcej ileś lat temu i jest zaj... solidny:)

#6
800 to był podstawowy Trek, jeśli cr-mo to tylko podsiodlówka

Co do zaprezentowanego roweru- strasznie małe zdjęcie - masz lepsze? link do aukcji nie dziala więc ciężko porównać, niemniej Tange to był jeden z podstawowych dostawców rur cr-mo w latach 90, więc nie wykluczone
Umieszczenie naklejki zależało od fantazji marki a nie od producenta rur, więc nie musi być koło suportu
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
Dzięki za odp.
Zadzwoniłem do tego sprzedawcy i mimo, że dałem na kup teraz, powiedział, że rower ma pękniętą ramę i mi go nie wyśle. Może i dobrze - za dużo niewiadomych...
I znów zacząłem szukać rower dla żony.
Znalazłem jednego GT Timberline (zarezerwowany dla mnie) oraz do licytacji ramę tange (musialbym kupić jakiegoś gotowca na w miarę dobrych podzespołach i zrobić podmianę części do tej gołej ramy - tam widelec też jest).
Moje pytanie do Was jako do fachowców - pomóżcie wybrać - która rama lepsza i bardziej wytrzymała i lepsza do jazdy po bezdrożach - z tego GT czy ta co jest w licytacji ? - obie Tange i CR-MO
Zdjęcia w załączniku.
Pozdrawiam !
Załączniki
gt.jpg
gt1.jpg
gt2.jpg

Co wybrać GT Timberline czy składaka ?

#8
Witam Was,
jako, że sprzedawca, u którego wylicytowałem rower powiedział, że mi go nie wyśle bo rama pęknięta - znów zacząłem szukać rower dla żony.
Znalazłem jednego GT Timberline (zarezerwowany dla mnie) oraz do licytacji ramę tange (musialbym kupić jakiegoś gotowca na w miarę dobrych podzespołach i zrobić podmianę części do tej gołej ramy - tam widelec też jest).
Moje pytanie do Was jako do fachowców - pomóżcie wybrać - która rama lepsza i bardziej wytrzymała i lepsza do jazdy po bezdrożach - z tego GT czy ta co jest w licytacji ? - obie Tange i CR-MO
Zdjęcia w załączniku.
Pozdrawiam !
Załączniki
gt.jpg
gt.jpg (115.02KiB)Przejrzano 7425 razy
gt1.jpg
gt2.jpg

#10
GT
Noprzecież ta lilaróż jest drabina z 19 cali.

Nawet się nie zastanawiaj, najlepszy rocznik z gt (cardamon, radziej -> :-P )

Założysz fajne jasne oponki, dasz trochę biżuterii z epoki, dobierzesz pod kolor chwyty i siodełko - i będzie piękny, niebanalny rower na romantyczne wycieczki na natury łono.
Tak poza tym - to bardzo komfortowa geometria, choć możesz, ze względu na kobiece nawyki, rozważyć zmianę mostka na krótszy/wyższy – a wtedy ja od Ciebie ten biały w kolorze karoserii natentychmiast odkupię. OK?
:-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#11
oki :) dzięki za radę - tak tamta różowa rama jest większa - masz rację. Zastanawiałem się która mocniejsza, solidniejsza - inna niż obecne pękające alu:) Myślę, że skłonię się ku temu GT - lepszy rozmiar dla żony. Tylko nie wiem co to przyjdzie - jaki stan i wogóle. No ale myślę, że można zaryzykować.

#12
tu nie ma sie co zastanawiać, która jest mocniejsza, oczywiście zakładam że Twoja żona nie waży 90kg i nie startuje na niej w DualSlalomie :-P wybierz ta, która odpowiada jej rozmiarowo i kolorystycznie, a Aldka sie nie słuchaj, on jakby miał do wyboru jakiąś zapuszczoną rame GT z 91roku ze szrota albo tytanową ramą np. Yeti to i tak by wybrał GT, "chory" człowiek i tyle ;-) :lol: :-P

#13
No ja tam nie wiem, gdzie Twoja wybranka będzie jeździć i jak katować rower, ale zapewniam – to gt nie pęknie. One nie pękają. Mam ich parę, to wiem. Choć -- i na to uważaj -- mogą być zardzewiałe. W końcu to stal, choć stop cr-mo by tange rdzewieje stosunkowo mało, ale jak stała na wysypisku, to na pewno będzie rdza. To 1992 rok - 21 lat...

Tak na marginesie: aluminiowe ramy nie pękają, to przesąd opowiadany przez dziadków, w manierze "za naszych czasów to dopiero były ramy, nie to co teraz"
Teraz masowo tłuczone dla brendowni (kellysy, unitam i inne kuby) ramy klasy tego GT Timberline są dziadoskie po prostu, ale nie pękną.

Wręcz przeciwnie, są tak ciężkie i oglutowane, że przetrwają wojnę światową.
No chyba że kupisz je w tesko. Wtedy tak.

--> a cardamon, uważaj, to w avatarze ma tytanowe yeti, przypatrz się uważnie. Zupełnie zbzikował na punkcie tych yeti. Chory człowiek, i tyle :-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#14
:):) no proszę proszę coś się dowiaduję hehe :) Ale tak na serio to mojej się podoba ten GT - ale wiesz jak to baby - biorą wszystko na wygląd a na technice się nie znają :D:D
Ale pewnie to racja, że tak samo mocne są obydwie - czytałem wiele pozytywnych rzeczy o ramach GT, ale tych cr-mo a nie nowszych alu.
Czy tą GT czy tą różową robiła Tange - także pewnie jeden grzyb.
A że nie wiem od kogo kupuję - nie wiem w jakim to jest stanie rower, ale za kwotę180 i przesyłak 20 zł można chyba ryzykować - jakby co to albo powymieniam parę rzeczy na lepsze albo jak rama jakaśuszkodzona po pogonię dalej..
Nawiasem mówiąc ja swojego kupiłem za 250 z przesyłką i troszkę przy nim pogrzebałem, kupiłem rączki nowe skręcane itp i jestem bardzo zadowolony - a wyglądem to przypomina on saracena lub wheelera 1800 - te same ramy Tange. I jak nim zeskoczę z murka czy z czegokolwiek to mam wrażenie, że to rower pancerny:)
Załączniki
rower Tange.jpg
cron