Kasety 7s

#1
Panowie jaka określić grupę do której należą poszczególne kasety 7 rzędowe Shimano HG?Czy występowały kasety 7 rzędowe LX,DX,XT?Jeżeli tak to czym się charakteryzowały i jak można do tego dotrzeć kierując się przełożeniami i symboliką?Dziękuję i Pozdrawiam

#4
byly kasety xt z lbami szesciokatnymi, generalnie xt od dx prawie niczyh sie nie roznia, ale ine sa dystanse, tzn ich szerokosc jest taka sama , ale sposob zespolenia z koronkami inny, w xt sa takie jakby wypustki, w kazdym razie nieco inaczej to skonstruowane, ale roznice sa kosmetycznie w porownaniu do dx

#6
no ja ze sie ich troche narozkrecalem, kombinowalem z zebatkami itd, wyciagam takie wnioski, a nie sadze by ktos same srubki wymienial w tych kasetach co milaem, niemniej jednak jesli ma na imbusy to xt na bak, ale jsli nie, to tez nie jest powiedziane ze to xt nie jest

#7
Nie wiem jak ze śrubami było, ale wiem, ze HG-90 ma koronki chromowane błyszczące - takie jak w M737. HG70 też jest srebrna koronki mają powierzchnię bardziej matową, a HG-50 miała zębatki brązowe, tylko największa była srebrna

#8
najbardziej charakterystyczny szczegol ktory odroznial HG 70 od HG 90 to czarna naklejka na nakretce ...hg70 miala napisy wybite bezposrednio w metalu ;-)

zreszta wszystko widac na fotkach(sprzet z szuflady ;-) )

Obrazek


Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#10
ta moja faktycznie 13-30
katalogi mowia tez o 12-28
.......spotkalem sie tez z dziwolagiem 14-32
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#12
skolioza pisze:bylo też 12-26

ale to juz bardziej szosowe warianty...bylo tego dosc duzo
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie