#1
pierwszy Scott z jakim miałem kontakt to był Sandoa kolegi, działał hipnotyzująco :)
krótka historia Sectora którego nabyłem w '96 i pomykałem na nim głównie po Beskidach do 2000 roku.
przed odbyciem ZSW kuzyn wyprosił mnie abym odsprzedał mu SECTORA, z żalem ale zrobiłem to,po powrocie z "armii" zaczęła się praca praca praca i tak miałem przerwę w MTB prawie 10 letnią /jeździłem głównie na trekkingu/ , i tak do zeszłego roku kiedy to rower wrócił do mnie w miarę dobrym stanie, jednak nie nadającym się do jeżdżenia, po próbie reanimacji stwierdziłem że po prostu nie opłaca się tego robić i odstawiłem rower z myślą że może kiedyś jeśli będą środki to przywrócę go do dawnej świetności,
http://picasaweb.google.pl/iras76/Author#
praktycznie z oryginalnego roweru zostało 99 %
ale cykloza wróciła :) i w międzyczasie kupiłem Poisona
w chwili obecnej szukam canti najlepiej tektro bo takie były w fabrycznym biku oraz amorka
ze starej quadry elastomery dosłownie wysypały się po rozkręceniu, planowałem zastapić je sprężyną ale bardziej pasowała by mi Judy SL :), jeśli ktokolwiek widział cokolwiek wie to proszę o sygnał
i żeby nie wyszedł kolejny OT czekam na efekt Twojej pracy :) mam nadzieję że będzie motywujący, powodzenia
pozdr

#2
Kumpel ma identyczną ramę Sectora :) (kupił jako cały rower, ale z oryginału niewiele już zostało) dzwoniłem pytałem, nie ma już niestety ani cantów, ani Quadry...

EDIT: życzę oczywiście Twojemu Sectorowi powrotu na koła - bierz się chłopie do roboty :-P

#3
Na allegro widziałem cantilevery XT.
Co prawda aukcja się zakończyła ale nie było ofert kupna więc moze dalej sa na sprzedaz i aukcja znów się pojawi: KLIK

A Quadrę "piątkę" mam w garażu na półce. Jakby nie patrzeć sprawna. Amorek z 96 roku, nieużywany od 99, ale na elastomerach jeździłem do 2005 zamiast spręzyn w amorku RST i dalej sie trzymają. Dodatkowo ma w połowie metalowe regulatory, które były specjanie dorobione.

A jak byś chciał jakiegoś klasycznego amorka, to w sklepie w Dabrowie mają nowe RST Mozo Pro, czerwone z 2,5" skokiem chyba za 350zeta, ale pewnie można by sie coś stargować bo amorek leży tam juz hoho albo i dłużej.

#4
obserwowałem aukcję ale zapomniałem o niej
już napisałem do wystawiającego,
co do amorka to mam quadre 21r ale raczej nie będę jej reanimował
szukam okazji żeby dostać żółtą Judy SL bo o takiej zawsze marzyłem :)
dzięki !

#5
iras pisze:szukam okazji żeby dostać żółtą Judy SL bo o takiej zawsze marzyłem :)
Ja też :mrgreen:
Najlepiej tą żółto-czarną (nie całą żółtą i nie żółto-złotą) na elastomerach, to rocznik 97. Bywaja na allegro, nawet była ostatnio ale przegapiłem końcówkę aukcji.
Teraz jest ta z rocznika 96, cała żółta z jakąś aftermarketową "podkową" CNC, ale chyba trochę zbyt duzo ceni ją sprzedający. KLIK

#7
Mówisz o tym: KLIK

To nie jest 97 jak chyba w opisie (nie znam niemieckiego) ale to rocznik 98, te z 97 były zółto-czarne i w środku miały elastomer plus malutka spręzyna a ten z tej aukcji jest na spręzynach, całość.

#9
iras pisze:te żółto czarne to były modele już nowsze i design kolorystyczny identyczny jak z indy
Ale od których nowsze, od tej z ebay'a? Na pewno nie.
Hierarchia była nastepująca:
Rok 1996: Judy SL całe żółte, Judy XC całe ciemno "szare", Quadra 5 - szara. Wszystkie modele miały podkowę przykręcaną do goleni
Rok 1997: Judy SL żółto-czarne, Judy XC biało-czerwone, Indy SL - jak Judy SL - Wszystkie modele juz miały podkowę jako jeden element z goleniami.
Rok 1998: SID - niebiesko-czarny, Judy SL - żółto-złoty, Judy XC - biało-złoty, Indy SL - jak Judy SL
Pomijam modele Indy XC, C, S; Judy C, DH, T2 i XL

#11
Nie był, miał taką samą wstawkę jak Judy (no prawie, bo Judy miała ją jakby równoległą, a SID miał ja skośną od dołu) z tego samego roku, tylko w kolorze czarnym.

Ostatnio był na allegro do sprzedania: KLIK

#12
Zaskar pisze:
iras pisze:te żółto czarne to były modele już nowsze i design kolorystyczny identyczny jak z indy
Ale od których nowsze, od tej z ebay'a? Na pewno nie.
Hierarchia była nastepująca:
Rok 1996: Judy SL całe żółte, Judy XC całe ciemno "szare", Quadra 5 - szara. Wszystkie modele miały podkowę przykręcaną do goleni
Rok 1997: Judy SL żółto-czarne, Judy XC biało-czerwone, Indy SL - jak Judy SL - Wszystkie modele juz miały podkowę jako jeden element z goleniami.
Rok 1998: SID - niebiesko-czarny, Judy SL - żółto-złoty, Judy XC - biało-złoty, Indy SL - jak Judy SL
Pomijam modele Indy XC, C, S; Judy C, DH, T2 i XL
nie od tych z ebya :)
'96 to jeszcze Quadra 21 R cała żółta golenie na stałe przymocowane z koroną
pozdr

#16
Apropo widelców RS-a:
Czy możecie podpowiedziec który to rok Maga 21 - złoty widelec ze złotą podkową Taki jak fotka poniżej
Załączniki
mag.jpg
mag.jpg (5.5KiB)Przejrzano 12040 razy

#18
Zaskar pisze:
iras pisze:szukam okazji żeby dostać żółtą Judy SL bo o takiej zawsze marzyłem :)
Ja też :mrgreen:
Najlepiej tą żółto-czarną (nie całą żółtą i nie żółto-złotą) na elastomerach, to rocznik 97. Bywaja na allegro, nawet była ostatnio ale przegapiłem końcówkę aukcji.
Teraz jest ta z rocznika 96, cała żółta z jakąś aftermarketową "podkową" CNC, ale chyba trochę zbyt duzo ceni ją sprzedający. KLIK
Mam Judy SL , żółciutka , ładna, minimalnie lagi przytarte, no i niestety tłumik leje - wada wszystkich Judy z tamtych lat, a jkby dostać rozwaloną z dobrym tłumikiem, no to by był komplecik, ewentualnie wsadze w lagi dolne góre od nowszego Judy Race, który miał uszkodzona jedną lage, reszta dobra, byłby Judy SL RACE Hydracoil 80 mm skoku

#19
Odkopię temat Czemu?
focker pisze:
A jeśli chodzi o rozpoznawanie rocznika - to jest proste ja drut - nie trzeba być świrem. Pokaż mi jeden dowolny element:
- bieżnię górną
- kształt końcówek dolnych goleni
- korpus tłumika
- sprężynę zaworka lub sam zaworek
- długość regulatora tłumienia
- kształt/wytłoczenie na podkowie
- kształt korony
- odbój dolny
To powiem Ci w jakich latach ten konkretny Mag był produkowany
Do tego pokaż mi jak wygląda korek (jaki rodzaj regulacji, jaki wzór cyferek) to Ci dokładnie powiem jaka to wersja (10, 20, 21, 30) i w których latach produkowana - przy czym pierwsze magi 10 i 30 oraz 20 i 21 mają takie same.
;)
aldek pisze:focker, nie obraź się, ale jesteś świrem. W pozytywnym tego słowa znaczeniu... :-)
jesteś! i bardzo dobrze!
poddaję ocenie zatem raz jeszcze mojego Maga
Obrazek

dlaczego? po obrazku wklejonym w wątku nt widelców wnioskuję że jeśli to 95-96 jak datował Irek to powinny być asymetryczne haki Może są tylko ja tego nie widzę? w oparciu o te obrazki mam swój typ- ciekawe czy dobry :roll:
Focker, czy mógłbym poprosić o Twoją ocenę?
(kilka fotek w innych ujęciach jest jeszcze TU bo ta fota fenomenalnej rozdzielczości nie jest...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#20
Podeślij mi proszę zdjęcie kształtu końcówek dolnych goleni (same haki, ale od strony piasty) to powiem Ci czy to rocznik 1994 czy 1995.
Asymetryczność haków polegała na tym, że hak po '94 miał zabezpieczenie przez wypadnięciem koła tylko od strony zacisku. Od strony piasty było gładko. Do '94 zabezpieczenie było takie samo z obydwu stron - symetryczne. Na zdjęciu widać, jakby hak był niesymetryczny, ale lepiej dobrze to sprawdzić, bo rozdzielczość może tu spłatać figla.

Kolor wskazuje na to, że nie jest to rocznik 96- 97.
Te roczniki były szaro- bure, a nie złotawe. Złotawe były do roku 95 właśnie (nie mylić ze złotym, polerowanym SLTi)

Najlepiej jakbyś jeszcze zmierzył długość regulatora tłumienia ;)

Piotrze - uszczelki do cartridge'a Judy są jeszcze dość dobrze dostępne (np. w Częstochowie u Wieczorka), a jeśli chcesz wymienić tłumik to pamiętaj, że wersja plastikowa (95, 96) ma inną długość niż aluminiowa (97<).
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#22
Hak jest gładki od wewnątrz- nie ma występów zapobiegających wypadnięciu koła od strony piasty. Nie może być 1994.
Kolor wskazuje też, że to nie rocznik 1996- tamte miały kolor taki sam jak Judy XC, czyli szary, lekko metaliczny, a nie złotawy.
Jest to więc rocznik 1995, choć mógł być włożony jako OEM do roweru seryjnego z rocznika 1996.

Na zdjęciu Mag20- 1992.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .
Załączniki
Mag20Picture.jpg
cron