#2
Wyglądają podobnie.... tzn takie długie są
Te ze sklepu internetowego - niepokoi mnie gwint M8 (sklep to zawsze sklep - jest gwarantowana możliwość zwrotu w ciągu 10 dni)
Od Bomberów, przynajmniej pierwszych piwoty ponoć pasowały......
Może zacznij od ustalenia średnicy i skoku gwintu jaki potrzebujesz (to łatwo sprawdzić wkręcając w widelec śrubę)

EDIT: Piotrze, czy Ty aby nie masz jakiejś 700tki u siebie?
Jeśli tak, może mógłbyś wykręcić piwot i zmierzyć długość i ew zmiany średnicy tej części która wchodzi w widelec - od razu wiadomo by było czego Zimniasty ma szukać i o zmierzenie czego pytać (zakaładam że rozmiar gwintu ustali sam ;-) )
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#5
O dorabianiu myślałem - ale to musi być na prawdę ktoś kto się na tym zna, żeby dobrał odpowiedni materiał
A jak nie znajdziesz/nie dobierzesz (w co osobiście nie wierzę), to możesz temat zaatakować z drugiej strony:

Obrazek


strugałem kiedyś coś takiego z alu 8mm, mając tylko to na wzór - nie było wcale tak trudno
najważniejsze to z dobrą poziomicą dopiłować skos na wew stronie adaptera do niepionowej w tym miejscu ścianki lagi widelca, żebyś miał zacisk równo (piszę o tym, gdyż tego skosu na zdjęciu nie widać)

EDIT - taki obrazek z serwisówki (gdzie ryciny są raczej dokładne) poddający w wątpliwość długość piwotów wklejonych w I poście - żebyś się podenerwował zanim koledzy zdejmą wymiary rzeczywiste i ew wrzucą "real foto" :-P

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
Cezary Czapski pisze:wygląd jak na obrazku, a gwint 6 skok 1 tzn. 1zwój na 1mm. Część schowana/wkręcana 22mm długości o średnicy 7,7mm z czego ostatnie 8mm to gwint (7 pełnych zwojów).
ogromne dzieki WSZYSTKIM, mysle ze mi to pomoze - pogadam z nusiem;)

niech Ci rowniez Cezary Bozia w dzieciach wynagrodzi!;)