#2
ja jestem fanem blatów race face, a to ze względu na zamiłowanie do tej marki. pozatym sa pancerne i na prawdę kozacko wyglądają. waga nie powala niestety.
potem są jeszcze specialitesy dość drogie oraz FSA żadko spotykane i w różnym wydaniu. najlżejsze są stronglighty, ale też najmniej sztywne i dośc miekkie.
jeśli szukasz do 737 to polecam oryginalne koronki 32T shimano, takie jak masz/miałeś w tej korbie. cechują się prostym odlewem, ale świetnie zaciągają i zrzucają łańcuch bo mają masę specjalnych pinów i rowków wyprofilowanych specjalnie do tego. koronki shimano mają też specjalnie ukrócone ząbki, odpowiednio dla 32T po jednej sztuce po przeciwnych biegunach oraz dla 42/44T po dwa po przeciwnych biegunach. to też oczywiście pomaga przy zmianie przełożeń. dla korby XT blat był w kolorze czarnym i trzeba przyznać że jest to jeden z lepszych blatów dostępnych jeszcze na rynku, przyzwoita waga, świetny wygląd, grube mocne ramiona do mocowania na korbie.
jeśli chodzi o źródło do kupna to jutro prześlę Ci kilka linków, muszę je najpierw ogarnąć więc przypomnij się ;)
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#4
Jak na alu wyjątkowo trwałe są koronki Shimano. Są pospolite, więc designem nie powalisz gawiedzi na kolana, ale nawet wersje 9s wytrzymują sporo
Jak chodzi o 44T jakiś czas temu widziałm takiego czarnego LXa w Secesji za ok 70zł, były też wtedy koronki FSA (ciut droższe, 10g cięższe, ale wyraźnie grubsze i ładniejsze ;-), takie jak tutaj
Obrazek

poza tym Specialites u Poręby, ale to kasa spora, i podobno Profesor (otwierają się teraz na Piłsudskiego) może Vueltę sprowadzić, czym sam żywo się interesuję (może nie były super trwałe, ale można je spokojnie nazwać klasycznymi - i mają ładne anodowania :-))

co do 32 - ten temat jest mi obcy niestety jak idzie o dostępność, choć na allegro była ostatnio nowa zębatka LXa na micro A to ponoć jest rzadki temat...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#6
Yves, szukałem Race Face'ów - tylko ebay, okazjonalnie zresztą.
Właściwie to mam wyjście awaryjne z tego zębatkowego kryzysu: pająk od STX RC plus blaty od RF Ride XC (BCD 104) - i szafa gra!
Nie chciałbym jednak dekompletować prawie nowej korby RF :->
Dlatego wasze opinie nt. oryginalnych koronek Shimano są pocieszające. Gorzej z dostępnością w rozmiarówce compact, niestety... Na allegro jest taki gość, ma środkowy blacik 32T, więc jak by co...
Vuelty, Syncrosy... pojawiają się na ebayu. Middleburn jest dostępny w CRC. Również Blackspire. Wygląda jednak na to, że standard compact odchodzi w zapomnienie. Chyba warto zrobić zapasy :->
Poręba, który handluje Stronglightem ma blaty głównie do szosy - to o nim mówiłeś, Aldek?
I na koniec Specialites - jeśli nie ebay, to Twomark ale tutaj rówież bida...
Skolioza, a jak niedawno to było? W ogóle chyba przejdę się po stacjonarnych sklepach i poszukam, może gdzieś leżą, zakurzone?

#8
Tak, u Poręby. Jakieś 2 lata temu nawet zapytałem (bo stronglight ciągle jeszcze tłukł wtedy te zicrale 44T, no przynajmniej na ich stronie były), i mi przysłał jakieś 3 setki za blat. No, za takie ceny to ja rowery kupuję, a nie inoblaty :-)
Jakby w efekcie Twoich spacerów znalazł tych 44. więcej, to daj cynk, przygarnę coś niecoś.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#13
Secesja na pięciooczkowy standard compact miała cztery blaty:
FSA 32T: 69 zł, 1 szt.
FSA 44T: 79 zł, 2 szt.
Shimano (jakiś nowszy, chyba LX): 75 zł, 1 szt.
Utargowałem rabat i wziąłem dużą i średnią FSA, poniżej zdjęcie na pająku :->
W międzyczasie dostałem 22T i 44T Shimano, używane, zdjęte z takiej samej m737. Myślę, że wkrótce będą na sprzedaż na allegro.
Załączniki
fsa.gif