Supporty shimano

#1
Mam małą zagwozdkę. Wyjąłem support z Kirk'a i na osi jest wybite:
SHIMANO
00=T=122,5
JAPAN/VIA
D-3NL
CrMo
Szukając informacji natknąłem się na opis w pdf'ie.
http://www.demo.dreamcode.biz/PDSV/Bike ... pter10.pdf

Wg przedstawionej tabeli ta oś była montowana w: CS10, CS11, CS21, UN50, UN51, UN70, UN71. Jeśli dobrze myślę to i w A10 i A20 i ... w DX czyli UN70.
O co chodzi z tymi literkami N, N-B, NL ?
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#2
nie mam tyle czasu zeby się teraz w to dokładnie wczytać, ale wygląda mi to na pierwszy rzut oka na tabelę kompatybilności - tzn jaką oś możesz założyć do jakiego body aby działało jak ma działać
BB-UN70 to była drugi od góry suport (wyżej tylko z 9 na przedzie XT/XTR), nie przypuszczam aby osie były te same co w tanich grupach....
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#5
Takie czasem literki w oznaczeniach dotyczyły jak by to powiedzieć , o , inaczej, były suporty symetryczne i niesymetryczne, suporty pod przerzutke na obejme i bez, ale nie pamietam co i jak po katalogach szukać.
www.velotech.pl

#6
Co do oznaczenia osi: w końcu coś wiem :idea:

na poprawę humoru po przeczytaniu kliknij NEXT na dole strony :roll: to samo :lol:

Spindle Codes on Japanese BB spindles.
For a sample marking of D - 3NL:

The letter in the position for "D":
D - indicates bolt type axle śruby
No mark - indicates nut type axle nakrętki
B -after marking also indicates bolt type axle: D-3NL = 3NL-B

The number in the position for "3":
0 - szerokość (w środku)
2 - Indicates 65mm bottom bracket width (50.5mm axle centre)
3 - Indicates 68mm bottom bracket width (52mm axle centre)
5 - Indicates 70mm bottom bracket width (55mm axle centre - Shimano Bolt-type is listed as 54mm)
7 - code for spindles to fit bottom bracket shells 73mm wide

The letter in the position for "N" indicates the approximate right side (drive side) spindle length.
po stronie napędu
H - 30.5mm
A,L,J - 32mm
P,N - 35mm
S - 37.5mm

The letter in the position for "L" indicates the approximate left side spindle length.
S - shorter than original
L - longer than original "Original" in this example would be a D-3N axle.

http://www.sheldonbrown.com/bbsize.html

a moja oś DEORE BB-68 http://translate.google.pl/translate?hl ... pl%26lr%3D pod korby akurat :->
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#7
Czarku, to oś dobierasz do korb (i ramy) a nie korby do osi!
Różne ośki mają na celu zoptymalizowanie pracy napędu (ustalenie prawidłowej linii łańcucha)
Przecież Deore (zarówno Deore I, Deore II i Deore DX) miało cały czas tę samą korbę MT60 (różniły się tylko stosowane koronki, więc pojawiało się oznaczenie A, ale sama korba nie zmieniała się)

Więc jedynie do korb które masz z "dawcy" (z tego co pamiętam jest to właśnie MT-60 identyczne jak na aukcji) powinieneś dobrać środek supportu pasujący szerokością mufy do Kirka, o takiej długości aby łańcuch w połozeniu środek z przodu - środek z tyłu nie był w żadną stronę "przekoszony" (zębatki w jednej linii)
Zmiana korb nic tu nie da!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA