Ahoj

#1
Witam wszystkich :) Na forum trafiłem przypadkowo, może też trochę z konieczności : szukam informacji na temat tego roweru, niestety grupy facebookowe nie pomogły :(

Tyle co udało mi się wyczytać:
Klamkomanetki Alivio ST-MC12
Piasty: FH-MC12
Obręcze: Vuelta Vision
Przerzutka przednia: FD-TY225
Przerzutka tylna: RD-MC16
Siodło: SMP RIF400
Korba przednia: Acera X, tutaj oznaczeń nie znalazłem a ściągać póki co jej nie chcę.

Po zrobieniu poniższych zdjęć: wymieniłem opony, linki (została jeszcze tylna hamulcowa do wymiany), przeczyściłem klamkomanetkę z prawej strony, nie chciała przerzucać zupełnie, teraz działa, ustawiłem hamulce. Chyba tyle póki co :) Rower kupiony na gorsze warunki pogodowe.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Ahoj

#2
Wygląda to trochę tak jakby ktoś do bardzo taniej ramy nie pochodzącej od żadnego szanującego się producenta (brak haka przerzutki w ramie i poziome haki) założył sensowny osprzęt shimano i sobie wesoło jeździł przez lata. Ta rama to może być dosłownie wszystko, ale w mojej ocenie nic porządnego.
Co do oznaczeń korby - nie musisz jej ściągać, oznaczenia są na wewnętrznej stronie obu ramion, możesz je bez problemu odczytać.

Z takim rowerem mi się skojarzyła ta rama od razu:
https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x ... 451765.jpg
Części na sprzedaż:
https://m.olx.pl/oferty/uzytkownik/1eZ3x/

Re: Ahoj

#5
SoloTM pisze:
2021-05-20, 20:55
Rama nie ma zgrubienia przy zacisku sztycy więc to nie jest najgorsza stal, a minimum hi ten. To na prawie na pewno nie romet. Arkus tym bardziej.


Bardziej miałem tu na myśli malowanie :) tak czy siak ciężko jakieś informacje znaleźć, ważyć nie ważyłem ale na pewno jest lekka. Jeździ się dobrze tylko ciekawość zżera co to jest.

Re: Ahoj

#7
DOMAN pisze:
2021-05-21, 13:35
Z tym ,,na pewno jest lekka” to bardzo poważnie bym się zastanowił.
W porównaniu z tym co miałem wcześniej w rękach ;) Porównywalnie do Rometa Riviery w całości z kołami. Na co dzień jeżdżę na rowerze crossowym o wadze +- 14kg więc dla mnie dużo rowerów jest lekkich.