Cześć!

#1
Całkowicie przypadkowo kupiłem NOWEGO (!!!) GT Timberline rocznik 1999. Chciałem poskładać klasycznego MTB na kołach 26" i v-kach na ramie i osprzęcie z lat około 2005 czyli wtedy gdy zacząłem jeździć ale dłuuuugo nie mogłem znaleźć fajnej ramy. W końcu zrezygnowany dzwoniłem na chybił trafił po sklepach w promieniu 100km z pytaniem czy nie mają jakiegoś leżaka na sklepie i... trafiłem na normalny sklep rowerowy gdzie właściciel w magazynie ma około 10 nowych, nigdy nie sprzedanych rowerów z późnych lat `90 (GT, Moongoose, Trek) i drugie 10 z okolic 2008-2009 (głównie Kellys). Normalnie podróż w czasie. Wybór padł na GT ze względu na fenomenalny kolor i ogromny sentyment do tej marki, w latach 2007-2017 miałem GT Outposta. Rower oczywiście cały w oryginale, wymieniłem jedynie siodełko na swoje ulubione (ori oczywiście zostanie w zapasie) i dołożyłem trochę dodatków typu koszyki na bidony, rogi, spd i na sezon zimowy błotniki plastikowe SKSa. Nie będę go taplał w błocie, śniegu ani używał na dojazdy do pracy, będzie służył do spokojnych przelotów w terenie i zostanie taki jaki jest.

Gdyby ktoś miał katalog GT z 1999r to chętnie obejrzę skany, znalazłem tylko 1998r.
Załączniki
gt2.jpg
gt5.jpg
gt4.jpg
gt3.jpg
gt.jpg

Re: Cześć!

#2
Xsystoff pisze:Gdyby ktoś miał katalog GT z 1999r to chętnie obejrzę skany, znalazłem tylko 1998r.
Powinienem mieć ten katalog. Poszukam w piwnicy i po weekendzie wrzucę.

Miałem kiedyś Timberline'a z 1996, fajny był. Mój pierwszy prawdziwy MTB :D
Obrazek

Re: Cześć!

#8
2ass pisze:
2020-12-08, 07:34
Timberliny co roku wychodzily w zasadzie w takiej samej konfiguracji, w dwoch wersjach, bez i z amortyzatorem. RS indy, a pozniej Jett, osprzet to STX.
Były 2 wersję Timberline (bez amortyzatora) i Timberline FS (z amortyzatorem). Była jeszcze wersja Timberline Anatomica dla kobiet. Oprócz Jetta i Indy wcześniej była Quadra 5., a przed 96 albo 95 były bez amortyzatora chyba. A z STX to tam była tylko przerzutka tylna (do 98 roku, później i to zastapiona Alivio), Reszta to było juz Alivio i Acera/AceraX jak np piasty. Korba też została zmieniona z Alivio na Acera od 99 roku.

Re: Cześć!

#10
2ass pisze:
2020-12-09, 01:35
Piasta przod z tego co pamietam to wymysl GT przez kilka lat. Generalnie fajny budzetowy rower GT.
Faktycznie, była piasta GT z przodu ale od 98 roku, ja w moim miałem jeszcze piasty Acera-X. Nawiasem jest do dzis jeszcze u mnie :D Mocna jest bo przez ten czas jak jej używałem to tylne piasty zajechane były 3 a ta sie trzymała do końca kiedy to CrossMaxa kupiłem jakieś 5-6 lat temu.