#32
Witam Was!

Trafiłem na forum przez allegro, gdzie wystawiony byl maniciak pro-x (zrezygnowalem z zakupu-zbyt krótka rura sterowa). Siedze na tej stronie juz 3 dzien i pochałaniam kolejne tematy o osprzęcie który był dla mnie życiem w latach 90. Mówię poważnie. Nie umiem nawet opisać uczuć jakie pojawiły się po obejrzeniu katalogów shimano z lat '90, gdzie widnieje grafitowa przeż. tył xtr - była jak relikwie i przedmiot kultu. Kiedy ta cała cykloza u mnie nastała? NIe potrafię odpowiedzieć sobie ani Wam na to pytanie. Chyba we wczesnym dzieciństwie. W wolnej chwili naskrobie do działu moje mtb.

#34
Jako, że ujezdżam trek'a 7000 z 97, to chyba do grona retro-maniaków moge się zaliczyć jako aktywny fanatyk. Rower zakupiony przeze mnie jako nowy w ski-team w Warszawie. Trzeci zestaw kół, trzecia korba weszla w tym roku. Generalnie z osprzętu stx-rc na którym był sprzedawany, została piasta tylna w zapasowym kole zimowym. Ja raczej nie dąże do utrzymania roweru w stylu retro, części zużyte zakładam współczesne, ale bez błyskotek bo i budżet mam raczej skromy. Z czasem wrzuce foto. P.s. ze sklepu mój trek byl sztywny. od 2006 ma judy 2, 80mm.

#37
Witam.
Trafiłem przypadkiem szukając informacji o Marzocchi XC700, a że to nietuzinkowe forum to się zalogowałem.
Jeżdzę na czymś z 1994r. i przyszła pora na odmianę. To co oglądałem w sklepach nie miało "wyrazu" więc poszukałem gdzie indziej :

RAMA

ciekawe, niespotykane i.... MONOLIT ze stopu magnezu rocznik 1992

wszystko o...

do ramy przykręcę deore dx i wstawie marzocchi xc700. Rama jest super i do kupienia za ok. 500PLN na ebayu. Linki wstawię w stosownej kategorii.
Pozdrawiam
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#38
No to też witamy, zgadza sienietuzinkopwe forum pozbawione tysiąca pytań o jedno i to samo :-D

Wrzuć może zdjecia ramy do galerii, pooglądłaibyśmy szczegółowo bliżej.
A jesli to stop wtryskowy i uszkodzone coś tam jest to może się nie spawać.
www.velotech.pl

#40
Właśnie tę ramę z uszkodzonym hakiem nabyłem, a że wszystko można naprawić to po znalezieniu strony Simona Haydn'a długo się nie zastanawiałem. Simon nie miał zapasowych haków do tego modelu, ale dostałem od niego instrukcję i zdjęcia. 40zł wziął tokarz, a ja spędziłem dzień z pilnikiem w ręku. Moje haki mają dodatkowo, tak jak oryginalne zewnętrzny kołnierz.
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >
Załączniki
Terry-c01f_3.jpg

#41
witam
mieszkam sobie na śląsku i tu też studiuję
szeroko pojęta tematyka rowerowa interesuje mnie juz od kilku lat
tak się składa ,że już od samego początku jestem wielkim fanem starych rozwiązan
w efekcie chetnie powymieniam wiedze i poglądy na forum

na chwile obecną śmigam jesien/zime na singlu onone ,a obecnie zajmuję się dosyć luźną rekonstrukcją stumpjumpera z 94 roku ,którego przechandlowałem za wcześniej ujeżdżanego scotta windrivera z 93 roku

pozdro dla wszystkich

#43
halo
z całym szacunkiem dla wiedzy tutejszych użytkowników
ale doskonale wiem co i jakie ma być w moich rowerkach
co nie zmienia faktu ,że może ktoś coś miec -bo kilku częsci mi brakuje .. jeszcze

fotki i opis zapodam w odpowiednich działach -jak juz je zrobię ,albo wygrzebie stare
chetnie też wysłucham potancjalnych opini
pozdro!

p.s.moja wypowiedź -jak ją teraz czytam -zabrzmiała nieco zbyt pysznie.
nie chce ,zeby wyszło ,ze jestem nadętym ,zaciętym typem ,który zawsze wie lepiej ;)
poprostu mam już pewne nawyki -jak każdy..

rzecz jasna wszystkich porad chętnie wysłucham ; z pokorą chyle czoło

#44
Witam - jestem łodzianinem i z racji fascynacji :) i nie tylko (kwestia finansowa ma też duże znaczenie) interesuję się starszym sprzętem rowerowym. Jeżdżę na rowerze trekingowym/atb lecz osprzęt to klasyka mtb czyli pełna grupa STX-RC - pozdrawiam retro maniaków :)

#46
Witam szacowne grono kolegów. Jestem ze Szczecina dawniej (jakieś 15) lat temu spędzałem każdą wolną chwilę na rowerze oczywiście mtb. Niestety do niedawna miałem dość długą przerwę jednak ostatnio znowu postanowiłem zacząć jeździć pod wpływem powiększającego się mięśnia piwnego. Jednak sprzęty z mojej młodości nie nadawały się do użytku, więc obecnie poruszam się bezpłciowym Giantem. W planach mam odbudowanie jakiegoś cromola z lat, 1992 1995 do których kiedyś wzdychałem tylko do obrazków w katalogach. Nie ukrywam, że w podjęci tej decyzji pomogło mi przejrzenie waszego portalu, na którym na pewno będę częstym gościem.

#56
Witam
Dolaczylem dzisiaj do grona retro forumowiczow. Marzy mi sie tytanowa maszynka, a na razie staram sie odswiezyc pewna niemiecka mysl techniczna - Hawk Machine z polowy lat 90.
pozdrawiam wszytkich
Jastrzomb

#57
Zostałeś zauważony :mrgreen:

Co do Hawka, no zobaczmy to cudo, ja jeździłem na Hawku ale tego z końca lat 90-tych, taki co czołówka Polska miała wtedy i miło wspominam, rama świetna na podjazdach - zmierz czy Twoja ma 42 cm tylny trójkąt.
www.velotech.pl

#59
Cześć Wszystkim:) jestem Krzysiek z Krosna.. w MTB na poważnie jeżdżę od 2 lat, z tym, że funduszy niezbyt dużo więc jeżdżę krossem level a2 2008 z kilkoma modyfikacjami sprzętowymi ;-) Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami, więc czas coś "ulepszyć" w rowerku, a teraz chcę się skupić szczególnie na zbiciu masy sprzętu, ale o tym może już w innym temacie:)
Pozdrawiam :-)
cron