powitanie

#1
Hej tu Skolioza!
Mam wielki sentyment i szacunek dla sprzętu z poprzedniego stulecia, dlatego postanowiłem zrobic stronę www temu poświęconą Dzięki pomocy kumpli realizuję ten pomysł Mam nadzieję ze zapaleńców będzie więcej!
Ostatnio zmieniony 2009-03-24, 22:10 przez skolioza, łącznie zmieniany 3 razy.

#2
Ja rownież witam Wszystkich Zwolenników Prawdziwego MTB :) . Choc obecnie ciężko mnie spotkaćw siodle to pozostaje wielkim zwolennikiem jazdy i stylu wypraw z lat 90'. Stąd pomysł dołączenia do serwisu RetroMTB .

Pozdraiam i zapraszam :)

#4
Witam wszystkich tu obecnych.
Fajna stronka więc będe częściej tu zaglądał bo jestem zwolennikiem starszego sprzętu.
Rowerek jaki posiadam już nieco nowszy bo z obecnego stu-lecia, chociaż teoretycznie z ostatniego roku poprzedniego stulecia bo to GT Zaskar rocznik 2000 (a matematycznie rzecz biorąc to nowe stulecie sie rozpoczęło z rokiem 2001 ;-) )
Pozdrawiam

#6
Hey!
Trafiłem tu przypadkiem przez allegro szukając... oldschoolowych części.. ;)
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony istnieniem tej stronki i forum. Pomysł świetny!
Pewnie nie będę tu często zaglądał ale dobrze wiedzieć że jest takie miejsce ;)
Pozdr!

#8
witam wszystkich
Nazywam się Łukasz mieszkam w Pszczynie
pamiętam te czasy jak zaczynałem z MTB wtedy to kupiłem pierwszy katalog PREGO rowery świata 1993 :) wtedy jeszcze nie wiedziałem co to wszystko tam jest i tak zaczęła się moja przygoda z rowerem górskim.i tak jak koledzy piszą wyżej to tak samo trafiłem na tą stronę przez allegro :)
pozdrawiam

#10
Cześć Ekipa
Rzeczywiście pomysł z tą stroną super. 16 lat temu kupiłem Wheelerka 4400, którym jeżdżę do dziś bez istotnych przeróbek. Ta strona jest kolejnym powodem na to aby się go nie pozbywać, nawet jak sprawię sobie (kiedyś?) coś nowego.
Pozdrawiam wszystkich
Zegar

bo też mam stary rower...

#11
Witam,
dołączam do ekipy gratulującej pomysłu stworzenia tego serwisu.
Przyciągnął mnie tu mój rower, który został zbudowany na starych częściach shimano (Deore II - 1989). Kiedyś nie rozumialem kultu starych rowerów i "starego shimano"... ale to co robili w złotych latach to mistrzostwo w swojej klasie...
Warto żeby chociaż kilka części i rowerów uchronić od zniszczenia i kiedyś pokazywać jak wyglądały pierwsze rowery mtb.

Pozdrawiam
Michał

#12
Witam.
Jakby co służę pomocą ewentualną praktyczna i teoretyczna , serwisową , katalogi Shimano mam od 93 roku, starych bików coś tam jest, czego inni nie widzieli.
Niestety poza grupą entuzjastów tego większości nie interesują stare rowery górskie, co niejednokrotnie się przekonałem.

#13
Witam
Nareszcie! Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i stworzył coś takiego. Czekałem na taka stronę, na takie forum ;-) Mam nadzieję na szybki rozwój...

Pozdrawiam
Krzysiek

#14
Hej!

jestem DiscoMan i dla mnie rowerowy świat skończył się w 2000, dlatego interesuję się wszystkim co związane z rowerami i kolarstwem sprzed 2000. lubie stare, kolorowe czasy MTB....

pozdr

DM

#15
Witam, wpadłem na adres tej strony przeglądając Allegro. Interesuje mnie sprzęt z pierwszej połowy lat 90, zarówno górski jak i szosowy. Moja jazda ma charakter raczej użytkowo-rekreacyjny niż stricte MTB. Równie dużą przyjemność co jazda sprawia mi śrubkowanie przy rowerze. Myślę że znajdę tutaj sobie podobnych maniaków fioletowej anody, cantileverów i stalowych ram. :-) W miarę możliwości postaram się również służyć radą.

#19
Dzień Dobry. Tu Wiejski Rowerzysta. Cieszę się, że jest takie forum po polsku, też jeźdżę starymi rowerami, aczkolwiek nie są to jakieś drogie anody z tamtych lat, tylko zwykły, przyzwoity sprzęt z średniej półki (gt timberline '93, stevens pro, gt timberline '97, no i ukochane dwa rowery, ktorych nie zamienie na żadne inne, choć mają nikomu nic nie mówiące naklejki hopp...). Witajcie.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#20
Witam,

nazywam się Łukasz i cieszę się z polskiej inicjatywy w stylu retrobike.co.uk ;-) . Serdecznie pozdrawiam tych dla których rower to nie tylko carbon i białe siodełka ;-).

#21
Witam!

W dzieciństwie jeździłem scottem boulderem '93. Piękny, niezawodny, niezastąpiony, skradziony... Potem smutek, nostalgia i w końcu motocykl. Po latach przerwy wracam do największej pasji z przed lat. Oczywiście w stylu lat '90tych. Właśnie przyszła do mnie paczka z zakupionym rowerem, a ja lecę czym prędzej do domu go obejrzeć. KLEIN PULSE '95 lub '96, w limitowanej serii Ritchey. Do oryginału brakuje tylko cantileverów.... Strasznie jestem podjarany! Wieczorem wrzucę fotki ;)

Pozdrawiam

#22
Powitać :)
Jestem Piotruś, połowa forum mnie zna albo osobiście albo z allegro wiec nie ma co dużo pisać :)
Sprzętu dużo, kultowego lub mniej kultowego ale rotacja jest olbrzymia :)

#24
No to witamy wszystkich gorąco wraz z adminem który teraz szaleje zmieniając czcionki i podkłady, ale myśle że w jego imieniu takze powiem WITAJCIE.

Jak cos tam macie ciekawego to wstawiajcie fotki, piscie opisy i zapytania , jakie by nie były to się rozwiąże wspólnymi siłami.
www.velotech.pl

#29
witam
tu arpeggio
o sobie :
na MTB zaczalem smigac w okolicach 1993 roku. Po wielu próbach z nowym sprzętem z powrotem wróciłem do starych sztywniaków stalowych ;)
pozdr