Witam wszystkich miłosników starych górali ;)

#1
witam i pozdrawiam

Przez ostatnie kilka lat jeździłem współczesnym rowerem ze stopu aluminium, i stwierdzam że źle mi się jeździło . Rower niby markowy, niby piękny ale to nie to. Dokuczała mi ta sztywność, zdolność przenoszenia drgań która jest przekleństwem tego materiału. Może powinienem dokupić amortyzator, może poeksperymentować z oponami, może zmienić ramę, może to, może tamto. Mam to gdzieś, wcześniej dużo lepiej mi się jeździło starym ciężkim góralem z lat 90 . Nic mnie nie bolało na nim i był niezawodny.
Dlatego postanowiłem sobie że wracam do starych dobrych górali z epoki gdzie góral był wymarzonym prezentem na komunię.

I jeszcze jedno, nie lubię tych nowych współczesnych dużych kół, nie wiem dla kogo są one projektowane ale dla pewno nie dla mnie.









0

Re: Witam wszystkich miłosników starych górali ;)

#2
Witaj. Co do alu zgoda, tylko CrMo/tytan, może wungiel, no albo współczesny full z jakiegokolwiek materiału no i po problemie z przenoszeniem drgań. Ale co do kół i "dla kogo" to zapytam przewrotnie, masz poniżej 165cm a może i nawet poniżej 152cm wzrostu?

np:
https://www.stantonbikes.com/product/sh ... -next-gen/

i klikamy w "sizing"

albo tu:

https://www.santacruzbicycles.com/en-US/chameleon

i na samym dole

;-)
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Witam wszystkich miłosników starych górali ;)

#3
Cro-mo dobrze tłumi, ale też nie każde. Na nowożytny tytan lub wungiel i dobrego fulla mnie nie stać. Nie chcę też nowoczesnego alu z ciężkim amortyzatorem który przestanie działać po 2 latach.
Co do dużych kół to
Nie, nie mam poniżej 165 cm wzrostu.
Na dużych kołach w moim odczuciu ciężej jest utrzymać równowagę, jadąc bez trzymanki łatwo można zaliczyć glebę.
Ramy z linku zacne.

Re: Witam wszystkich miłosników starych górali ;)

#5
kamilmozej pisze:
2019-08-03, 23:08
Na dużych kołach w moim odczuciu ciężej jest utrzymać równowagę, jadąc bez trzymanki łatwo można zaliczyć glebę.
Ramy z linku zacne.
hmmm, to wbrew prawom fizyki wręcz ;-)
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm
cron