Witam Was z Gliwic!

#1
Witam, jestem Adam, nie mam jeszcze 30 lat. Pare lat temu z powodzeniem startowałem w maratonach mtb na nowoczesnym sprzęcie. Potem opuściłem kolarstwo na dobre 5 lat, a teraz wróciłem. Kupiłem za 100zł Gianta Chicago Sports Series i bardzo mi się podoba jak wygląda, chociaż osprzęt nie jest pewnie jakiś szczególny, ale jeździ się fajnie. Doszedł do mnie fakt, że lubię rower i starsze rzeczy i pomyślałem sobie czemu by tego nie połączyć :). Jeżdżę zadbanym, starym bmw, a dlaczego nie mógłbym śmigać na fajnym retro rowerku - zadałem sobie nie dawno takie pytanie. Fajnie, że znalazłem tą stronę, bo praktycznie w ogóle nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy wyborze starszych rowerów i tu myślę ją uzupełnić. Aktualnie poszukuje jakiejś fajnej retro maszynki, na spokojnie.

Pozdrawiam :)

Re: Witam Was z Gliwic!

#4
Juz wrzucam (dajcie znać czy u Was się otwiera) https://photos.app.goo.gl/uC4JMiqA1k1FBujn8 Co do gianta, nie umiem znaleźć informacji co to za przerzutka? warte to czegoś? ogólnie chciałbym założyć całego lx-a czarnego do niego, troszke odrestaurować i śmigać, bo geometria i kolory bardzo mi podchodzą. Chciałbym taki mini projekcik zrobić, co sądzicie? i powiedzie mi jeszcze czy te koła i korba są coś warte? Co do beemki to 94 rok, silnik 3.5L r6 chyba bardziej klasycznego silnika nie było w bmw xD nie jest to perełka - wiadomo, ale patrząc przez pryzmat tego co jeździ na drogach to moja trzyma się naprawdę dobrze. Czekam na odpowiedzi, dzięki! :)

Re: Witam Was z Gliwic!

#5
Chicago to niski model, zrób mu porządne SPA wymień linki zrób pełny serwis i śmigaj ciesząc się z jazdy. Szkoda w/g mnie coś zmieniać, a jak zaczniesz to się wkręcisz i zaraz będziesz miał 15 rowerów. A e34 fajne, super środek i silnik.
Lodzermensch

Re: Witam Was z Gliwic!

#7
Hmm, rynku tak nie znam dobrze jeszcze. Czy dysponując kwotą do 700zł da się znaleźć coś fajnego na sensowym osprzęcie? Gianta chciałem zostawić sobie na "wyprawówke" w tym roku jedziemy wzdłuż bałtyku z dziewczyną, myślę że do tego nada się idealnie. No beemke wspaniała.. jak to mówą: "takich już nie robią" :)

Re: Witam Was z Gliwic!

#14
Mała aktualizacja... Kupiłem w bardzo fajnych pieniążkach dla dziewczyny scotta solution, chodzi jak zegarek. (może ktoś z forum mi podpowie który to może być rok?) i dla siebie specialized rockhopper 1990. Giant zostaje do pracy a na specu będe śmigał sobie. Wiem, że żenada z tym amorkiem, ale za grosze go kupiłem i powoli będziemy walczyć. Mam jeden problem.. środkowa zębatka przeskakuje, ma ktoś może korbę? albo wie jaka pasuje p&p? Bo założyłem stx-a i w ogóle nic nie grało. Tutaj zdjęcia: https://photos.google.com/share/AF1QipN ... ZWMmM0OVR3
Czekam na wypowiedzi. Trzymajcie się :)