siema

#1
Mam na imie Rajmund lat 42. Zainteresowanie retro MTB to wynik kryzysu wieku średniego, taka sentymentalna podróż w lata '90, lata mojej dawno przebrzmiałej młodości :mrgreen:
A poważnie mówiąc to lubie sobie mechanikować, coś tam dalej od czasu do czasu rowerowuję a jakieś 3 lata temu odkryłem że na świecie istnieją poj.by które składają rowery z lat '90 więc mnie się to spodobało :-D
Początki jak to przeważnie bywa były żenujące, pierwszy rower to było jakieś padło z którego zrobiłem kompletny misz masz całych lat '90 na komponentach z roku 2010 kończąc
Na obecną chwilę posiadam 5 kompletnych rowerów, '96 Cannondale F500, '96 Scott Comp Racing, '93 Cinelli Bloody Mary, '92 Dawes DieHard i jakieś bliżej nie określone padło na ramie elevated chainstay z Deore II z 1989. Ogólnie chcę mieć jedynie 4 rowery bo tyle mam miejsca 'wystawowego" dlatego już coś mimo że było poskładane zostało rozebrane a wśród obecnych bików też nastapią roszady.
Pozdrawiam serdeczne i mam nadzieje że zobaczymy się na innych tematach gdzie postaram się zaprezentować moje sprzęty ;)

#2
hahahahaa ale nie pojeby - to określenie może dotyczyć małolatów co wpadli w retro sidła, tylko teraz się mówi kulturalnie - koneserzy, to lepiej brzmi określając ludzi w tym wieku :mrgreen:
Wiesz . . koneser to brzmi dumnie !
www.velotech.pl

#4
....... jak jedziesz starym wypieszczonym autem to jesteś koneserem, jak motorem także, jak rowerem to nie może być nic innego, masz coś wyjątkowego itd
Na tym forum jest trochę koneserów . . . . ale nie za dużo . . .ide spać .
www.velotech.pl

#6
e-stay nazywa się Champion Bedrock...oryginalnie był na Shimano 200 CX, taki typowy "hipermarket" z 1993. Jak do tej pory pozmieniałem w nim właściwie wszystko poza ramą ale i to pozostaje kwestią dni bo mam już ramę Alpinstars Cro Mega Lx i jedynie czekam na adapter sterów z 1 1/4"na 1"
Obrazek

#11
zrobię oddzielny temat dla roweru, tak żeby pokazać od czego zaczynałem, co jest teraz no i co będzie bo tak jak wspomniałem rama czeka...
...na szybko bo kilka pomysłów i pytań padło
-tak malowanie wpadło mi do głowy ale żadna rama nie była aż tak podobna żeby ją "podrobić" :P poza tym to ciężkie ustrojstwo, pewnie na rurach kanalizacyjnych bo niby naklejka Tange jest ale jakaś taka dziwaczna :)
-inny widelec nie bardzo bo ten jest NOS a poza tym ten rower to taki mój hołd nietrafionym pomysłom lat '90...biopace, e-stay no i Unishock który umówny się rewelacyjny to on nie był...

#12
Cześć Rajmundzie (czyli Rain Man :))
Mnie słowo poj.b nie uwłacza - sam siebie tak nazywam bardzo często. Koneserem na pewno bym się nie określił.
Gdyby przemalować ramę tego "padła", e-stey'a pod kolor widła (z zachowaniem oryginalnej marki), to niejednemu znawcy tematu by się włączył tryb "a może coś przeoczyłem" :-D Bardzo dobry materiał na małą prowokację.
Czekam na więcej.

#13
Hehe, co prawda na brytyjskim forum była swego czasu seria "hot or not" i niewykluczone że na niej - po części przynajmniej - opierasz typy nietrafionych pomysłów, jednak jest to względne...
- e-stay ma do dziś swoich zagorzałych fanów
- Unishok deklasował ówczesną konkurencję wagą i prostotą konstrukcji, może poszczycić się też tytułem Mistrza Świata, o podporze nazwiska Clarka Kenta nie wspominając
- Biopace również ma swych zwolenników
Do pełni "obrazu" anti-hot można by jeszcze dorzucić klamkomanetki push-push - bo thumby są zdecydowanie "hot"
;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#18
DługiDżon pisze:Piękna maszynka. Ma w sobie prawie wszystko co najlepsze ;)

Rajmund, a pokaż tego z 89 roku proszę ;)
z '89 jest osprzęt Deore II a został on ściągnięty z Ridgback'a Madisona 603...fajny rower na podwójnie cieniowanym Tange ale rozmiar 21" i ni jak mi taka drabina nie pasowała

#19
skolioza pisze: ...
- e-stay ma do dziś swoich zagorzałych fanów
...
To świetna koncepcja, wciąż żywa. Czerpie z niej np. współczesny Trek 1120, którego uznaję za bliskiego ideałowi, jeśli chodzi o rower terenowo-wycieczkowy. Wirtualnie na razie, bo jeszcze nie miałem okazji nawet go obejrzeć z bliska.
Ostatnio zmieniony 2018-11-15, 20:56 przez RS, łącznie zmieniany 1 raz.

#20
Ja to wszystko panowie rozumiem, że pasowałoby te 1 1/4 set up włożyć w nową ramę ale w myśl zasady "gdy się nie ma miedzi się na dupie siedzi" składam rower na tym co mam...w teorii jest pomysł i część komponentów na kolejny rower 1990-1992 ale mam ograniczenia "wystawowe" i raczej więcej niż 4 rowery nie powstaną, już 2 musiałem rozebrać bo miejsca nie ma :(

#22
Bart pisze:
Piotr pisze:h - koneserzy, to lepiej brzmi określając ludzi w tym wieku :mrgreen:
Wiesz . . koneser to brzmi dumnie !
Koneser to również dżentelmen, a Ty Pioter do nich nie należysz. Z resztą jak 99% ludzi tutaj :mrgreen:

Także zostańmy przy świrach i pojebach ;-)
Powiedz mi pojebie, bo tak chcesz być nazywany, nikt Cie nie lubi ? chyba tak.
Więc szanuj innych jak siebie nie umiesz.
Ja jestem koneserem, forum to fikcja wirtualna i tak jest i będzie.
www.velotech.pl

#24
Piotr pisze:
Bart pisze:
Piotr pisze:h - koneserzy, to lepiej brzmi określając ludzi w tym wieku :mrgreen:
Wiesz . . koneser to brzmi dumnie !
Koneser to również dżentelmen, a Ty Pioter do nich nie należysz. Z resztą jak 99% ludzi tutaj :mrgreen:

Także zostańmy przy świrach i pojebach ;-)
Powiedz mi pojebie, bo tak chcesz być nazywany, nikt Cie nie lubi ? chyba tak.
Więc szanuj innych jak siebie nie umiesz.
Ja jestem koneserem, forum to fikcja wirtualna i tak jest i będzie.
panowie po co jakieś spiny...ja se tak żartobliwie rzuciłem a niech już każdy nazywa się jak chce ;-)

ps.czy ktoś czai dlaczego nie wyswietla mi zdjęć w moim drugim wątku w dziale "retro"? zdjęcia wrzuciłem tak samo jak w tym wątku i tu wszystko ok a tam nie ok :evil:

#25
RS pisze:
skolioza pisze: ...
- e-stay ma do dziś swoich zagorzałych fanów
...
To świetna koncepcja, wciąż żywa. Czerpie z niej np. współczesny Trek 1120, którego uznaję za bliskiego ideałowi, jeśli chodzi o rower terenowo-wycieczkowy. Wirtualnie na razie, bo jeszcze nie miałem okazji nawet go obejrzeć z bliska.
niezaprzeczalnym plusem jest fakt że łańcuch nie "przechodzi"przez ramę co pozwala na stosowanie nowego napędu na pasek :-D

#28
takie coś zacząłem "tworzyć"...ktoś ma jakieś info na temat tej ramy...ogólnie to co wiem że to Norco na rurach Tange Prestige...na suporcie jest wybite T9408...czy to może być data produkcji czy raczej to tylko numer seryjny? dodam że jest tam jeszcze inny numer czterocyfrowy
Obrazek
[/img]