Użytkownik Treka 6000 wita Was!

#1
Cześć wszystkim, chciałbym się przywitać jako gościu, który 20 lat temu zaczął przygodę z MTB a po latach przerwał...wracając do starej maszyny teraz!

Zacząłem odświeżać niedawno swojego Treka 6000 z 97/98 roku - nie jestem pewny - i co za tym idzie przyszło mi do głowy trochę spraw do obgadania właśnie tutaj.

W skrócie co mam:
- rama Trek 6000 , rozmiar chyba S ale może M (coś ok. 17")
- Przerzutka tył: STX RC RD-MC38
- Przerzutka przód: STX RC FD-MC33 Down Swing
- Amor RS JETT 40mm skoku albo coś takiego
- Korba STX RC FC-MC40
- Hample Tektro
- Klamki Alivio NOWE
- Manetki STX-RC 3x8
Reszta bez szału to nie wypisuję

Chcę teraz wszystko złożyć w całość i cieszyć się tym, co miałem kiedyś :)
Trek 6000 / RS Jett / STX-RC
Załączniki
IMG_20180716_194227.jpg

#3
Jett ma chyba 65mm. Został rozebrany, w środkou są elastomery więc nie ma tam za dużego pola do działania :-P
Hak mam, na zdjęciu nie został przykręcony.
Trek 6000 / RS Jett / STX-RC

#5
Ok, nie wiedziałem. W takim razie co można z nimi zrobić? Skok mogę zmierzyć dopiero za jakiś czas, jak zacznę jeździć na nim.
Trek 6000 / RS Jett / STX-RC

#6
Bez przypału - najpierw zweryfikuj stan elastomerów Sugerowałbym zrobić to nim zaczniesz jeździć
Jak okaże się że elastomery są stare, stwardniałe, ubite i nie pracują w pełnym zakresie, to pozostaje tylko ich wymiana Warto to zrobić, gdyż poza zaburzeniem pracy jest to ostatni prawdopodobnie moment, w którym elastomer jest w jednym kawałku - jak się skruszy i rozejdzie po wnętrzu widelca, to w połączeniu ze smarem zrobi pastę ścierną i ukatrupi amor
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
skolioza pisze:najpierw zweryfikuj stan elastomerów
Są stare i twarde ale czy ma sens ich wymiana? Prędzej lepszego amorka znajdę niż elastomery do niego, chyba...
Po 20 latach się z nimi nic nie stało. Nie wiem, czy nie będzie to za dużo zachodu.
Trek 6000 / RS Jett / STX-RC