Witam :)

#1
Czesc!

Na wstepie chcialem pozdrowic wszystkich użytkowników :)
Przygode z retro (albo inaczej - nie retro bo byly to ówczesne rowery) zaczalem jako dzieciak majac lat 11 w roku 1999 gdy dorwalem pierwszy i jedyny katalog Bike Board (który gdzies jeszcze posiadam). Z wypiekami na twarzy czytalem o ówczesnych SIDach, Bomberach, Magurach, grupie Shimano 95X itp, gdzie szczytem marzen mogl byc dla mnie wowczas rower z supermarketu na grupie SIS.

Czas podzielić się z Wami rowerem, który kompletowałem przez ostatni rok i 3 miesiace.
Co prawda czesc z was powie że rower nie wpisuje sie z jakichs powodow w kanon Retro MTB, aczkolwiek zalożeniem bylo złożenie roweru nietuzinkowego, lekkiego ale bez wszechobecnego dzis carbonu i tandety (mam na mysli wspolczesne Shimano), mogacego smialo konkurowac z dzisiejszymi maszynami, coś w rodzaju neo-retro MTB. Rower wymagal wielu poswiecen, prac renowacyjnych, które wykonywałem samodzielnie (korba, przednia piasta), wielu poszukiwan, sprowadzania częsci z zagranicy, kombinowania z kompatybilnościa i wiele cierpliwości. A więc do rzeczy:

Rama: Koba Racetool 26
Widelec: RS SID XC 1999
Korba: Shimano XTR M900
Hamulce: Magura HS-33
Suport: Tange Seiki LN-7922
Piasty: DT Swiss Hugi
Obręcze: Mavic XC717
Szprychy + nyple: Pillar
Dętki: Kenda Ultra Lite 26
Opony: Kenda Klimax Lite 26
Mostek: Ritchey Classic
Kierownica: Ritchey Classic
Stery: Tange Seiki J-2
Manetka: XTR M952
Przerzutka tył XTR M952
Kaseta: XT 9 rzędów
Łańcuch: Campagnolo C9 Record
Blat: Garbaruk BCD 110
Śruby blatu: KCNC
Zacisk sztycy: KCNC Z6
Chwyty: Ritchey Ergo
Siodło: Ritchey Classic
Sztyca: Ritchey Classic
Pedaly: Chińczyki - oś tytan, korpus magnez :)

W planach - zaciski kół KCNC Z6 - do kompletu do zacisku sztycy.

Zdjęcia w linku:

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

#3
corrado1111 pisze:Witamy, rower może nie super retro ale fajny schludny. Pozdrawiam.
Dzieki! :)

Tak jak pisałem - zamysł nieco inny, nie chcialem odtwarzać roweru z tamtych lat, ale zbudować rower z retro-smaczkiem dostosowany do wspolczesnych czasów. Pozdrawiam.

#5
Ciekawa maszyna - imo jeśli chodzi o retro całkiem ok tylko te Riczeje klasiki trochę psują - akurat jeśli chodzi o rury to można było znaleźć coś ciekawego z epoki.

Wizualnie też ładnie tylko te chwyty lepiej jakby były czerwone.

pozdrawiam
Maciej
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#8
skolioza pisze:Witaj
zapytam o napęd - 1x9 z jakim zamysłem budowałeś? w teren trochę będzie brakowało raczej
Na podjazdach momentami bywa trudno, ale jak łyda silna to spokojnie uciagnie. Z zębatką 40T z przodu jest mniej wiecej jak przy 29-erze z zebatka 34-36T. O plaskim i zjezdzie nie mowie, bo jest torpeda. Ogolnie polecam, duza oszczednosc wagowa, schludny wyglad.

#10
Gwizdoo pisze:
skolioza pisze:Witaj
zapytam o napęd - 1x9 z jakim zamysłem budowałeś? w teren trochę będzie brakowało raczej
Na podjazdach momentami bywa trudno, ale jak łyda silna to spokojnie uciagnie. Z zębatką 40T z przodu jest mniej wiecej jak przy 29-erze z zebatka 34-36T. O plaskim i zjezdzie nie mowie, bo jest torpeda. Ogolnie polecam, duza oszczednosc wagowa, schludny wyglad.
Widzę że z krk jesteś, to i od razu powiem - łyda lydą ale nawet u nas (o górach nie wspominając) nawet 40-34 wydaje mi się malo w teren...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron