Witam !

#1
Po raz pierwszy, więc witam wszystkich !

Zarejestrowałem się, bo licytując trochę dla żartu kupiłem ramę retro Jamis Diablo LE z 1996 r. Do zakupu doszło przez przypadek, a mianowicie chciałem sobie znaleźć zajęcie na zimę i pomyślałem, że poskładam rowerek, którym na wiosnę będę mógł przejechać się po przysłowiowe bułki.

Wracając do rzeczy, zakupiona rama lepiej wyglądała na zdjęciach na aukcji, niż w rzeczywistości. Niestety po odpakowaniu okazało się, że jest strasznie poklejona pozostałościami po żółtej taśmie, których usuwanie zajęło mi cały wieczór. Po umyciu i względnym oczyszczeniu okazało się, że praktycznie każdy element nosi ślady dość intensywnego użytkowania. Najgorzej jest na dolnej rurce tylnego trójkąta, gdzie są głębokie wżery od łańcucha. Na szczęście rdza była w tym miejscu powierzchowna, podobnie jak na całej ramie. Po wyczyszczeniu nitro większość rdzy usunąłem. Naklejki też nie są w najlepszym stanie. Z jednej strony jest w miarę ok., z drugiej już gorzej.
Razem z ramą dostałem amor – niestety nieoryginalny. Chyba będę musiał poszukać widelca sztywnego. Ten co jest, to prawdopodobnie Rock Shox Quadra 21. Działa mułowato, elastomery pewnie w agonii. Poprzedni właściciel trochę przy nim rzeźbił, bo rura sterowa jest na 1 cal, zaś stery oryginalne ahead 1 1/8 cala. Są jakieś podkładki, kliny itp., nie wiem, czy to będzie działać.
W zestawie była także korba White Industries, brudna jak sto diabłów, po oczyszczeniu pewnie zostanie. Była też sztyca – Spectre, ale z oznaczeń wynika, iż produkowana przez Kalloy-a, mostek – chyba nieoryginalny i sprzedający dołączył jeszcze kierownicę spectre woderbar.

Plany : wyczyścić wszystko, Rama : zaprawki gdzie się da, pomaluję dolną rurę tylnego trójkąta, potem będę starał się odtworzyć naklejki. Oczywiście całościowa polerka. (kolor roweru jest obłędny :mrgreen: ) Osprzęt : chcę raczej przywrócić rower do oryginału. Najtrudniej chyba będzie z siodłem – widziałem a e-bay model od tego roweru, ale pieruńsko drogi :-( , Raczej będę chciał wymienić amortyzator na sztywny widelec.

Na razie wrzucam stan roweru z aukcji, a jak ogarnę dobre zdjęcia, może w weekend, to zamieszczę dokładniejsze. Rower chyba jeździł w wypożyczalni, o czym sugeruje naklejka umieszczona na ramie – oczywiście do usunięcia.

Po zrobieniu zdjęć na pewno umieszczę rower w odpowiednim dziale, bo mam do Was 100 pytań.

Link do aukcji : http://allegro.pl/rama-jamis-diablo-le- ... 94772.html

#2
Witaj.

Fajnie że takim zbiegiem okoliczności trafiłeś do tutaj.

Ramka jako baza - świetna - bardzo ładne detale. Ważyłeś ją?

Co do reszty - z czasem zrozumiesz że nie warto bawić wię rzeźbienie, znacznie łatwiej będzie znaleźć np. amortyzator o dobrych parametrach niż zdać się na wątpliwej jakości patenty. Ja osobiście widziałbym tutaj Judy XC, białe z czerwonymi napisami (chyba long travel). Katalogu kurczowo nie musisz się trzymać to nie old timery i czasem można znaleźć znacznie lepsze rozwiązania niż stock. Z resztą pamiętaj że wielu producentów tworzyło rowery jednak na zysk a niekoniecznie na jakość.

A... Korba na pierwszy rzut oka wygląda na lepszą wersje White"a z grawerowanym logo i alu zębatkami. Ja osobiście bardzo ją lubię bo jest rzadsza niż jakiejkowiek Shimano, jest lekka a sposób wykończenia powoduje że bardzo łatwo ją odnowić.

Masz jakąś fotkę specyfiacji orygilanej roweru?

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#4
smaczki sa .....reszte doskladasz ;-)
powitac !!!
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#5
@ mekp
Tak, ważyłem ramę. Razem z miskami sterów waży 2200g. Ja niekoniecznie chce trzymać się katalogu. Za bikepadią wiem, że rower stał na deore XT, poza hamulcami, te były LX. Rzeźbę w amorze zrobił poprzedni właściciel. Początkowo chciałem zatrzymać ten amor, tylko miałem plan pomalować go na biało, podobnie chciałem daćbiałe pancerze, białe dodatki (np. koszyk na bidon). Ale kusi też powrót do oryginału, czyli sztywniak. (Amor mam we współczesnym rowerze).
Co do korby, to chyba nie ma graweru. Napis jest raczej jakby malowany, muszę jutro się bliżej przyjrzeć. Oryginalna specyfikacja jest tutaj http://www.bikepedia.com/QuickBike/Bike ... =Diablo+LE , Fotek w sieci jak na lekarstwo

@Piotr

Cześć imienniku :) Rama faktycznie jest w nienajlepszym stanie. Szczególnie tylny trójkąt mnie martwi. Do zakupu przekonał mnie m.in fakt, iż na tym forum jest tylko zdaje się jeden jamis :)

@marcin74

Doskładam, doskładam, tylko czy żona nie wygoni z domu...:)

#9
jeronimojamis pisze:http://www.ebay.com/itm/V...dMAAOSwEetV8Zvx



Nic, będe czekał jak pojawi się w PL, a jak się nie pojawi - zamówię z ebaya albo doradzicie coś innego
za plastikowe !!! twoja rama potrzebuje cos takiego :
http://www.ebay.com/itm/Vetta-SL-Chromo ... Sw~gRV34m3
cena szok ale za duzo mniejsze pieniadze mozna upolowac w Polsce ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie