Witam

#1
Siema jako ze jestem nowy na forum to wypada sie przedstawic :) . Wiec jestem Karol i mieszkam w Poznaniu.
Przygoda z MTB zaczeła sie u mnie calkiem przypadkowo , gdyz postanowilem sobie zlozyc rower na dojazdy do garazu zeby dlubac przy moim aucie. Tak tez dostalem od przyjaciela stare mtb z roku 93-94 , i troche sobie go zmodyfikowalem pod codzienna jazde , bo wiekszosc czesci nie nadawala sie do uzytku. Wkrecilem sie w to i postanowilem zbudowac sobie cos lepszego. Marzeniem sa rowery KLEIN , YETI i GLEISS z poczatku lat 90, ale niestety cena i dostepnosc puki co nie na moja kieszen. Zatem szukałem ramy z jakiegos rzadkiego roweru i wybor padl na rame TOYO Bike-tech . Mysle ze niedlugo zaloze temat z renowacji i odbudowy tego roweru . Milo mi ze moge dolaczyc do grona forumowiczow Dzieki i pozdrawiam.

#4
Rower dupowoz na co dzien wyglada tak , niestety mam tylko to zdjecie przed zlozeniem go do kupy...


Bike-techa chce zrobic w podobnym malowaniu, na orginalnym osprzecie z malymi przerobkami , ale o tym pozniej juz w odpowiednim temacie.
Ostatnio zmieniony 2015-11-18, 22:44 przez dzidziusbmw, łącznie zmieniany 1 raz.

#7
rower na zdjeciu. To niby ten Bike Tech :-?
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#10
corrado1111 pisze:
marcin74 pisze:rower na zdjeciu. To niby ten Bike Tech :-?
A co Ci się nie podoba?
wszystko :roll:
Ostatnio zmieniony 2015-11-17, 15:15 przez marcin74, łącznie zmieniany 1 raz.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#11
marcin74 pisze:
corrado1111 pisze:
marcin74 pisze:rower na zdjeciu. To niby ten Bike Tech :-?
A co Ci się nie podoba?
wlasnie ci szefuncio ci odpowiedzial ;)

zobacz czym jest podsiodlowka zakonczona :shock: :shock: :shock: jak OvertTop ;-)
Kojarzysz słowo ironia?:)
Spawy też ładne.
Lodzermensch

#12
corrado1111 pisze:
marcin74 pisze:
corrado1111 pisze:
marcin74 pisze:rower na zdjeciu. To niby ten Bike Tech :-?
A co Ci się nie podoba?
wlasnie ci szefuncio ci odpowiedzial ;)

zobacz czym jest podsiodlowka zakonczona :shock: :shock: :shock: jak OvertTop ;-)
Kojarzysz słowo ironia?:)
Spawy też ładne.
zalapalem po czasie ...sorki ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#13
panowie czytamy ze zrozumieniem! Na zdjeciu mam rower do jazdy na codzien ktorego dostalem za free od kolegi ,a bike-tech bedzie skladany jako 2gi rower od podstaw , poniewaz zakupilem sama rame.
Ostatnio zmieniony 2015-11-17, 15:42 przez dzidziusbmw, łącznie zmieniany 1 raz.

#14
dzidziusbmw pisze:panowie czytamy ze zrozumieniem! Na zdjeciu mam rower do jazdy na codzien , bike-tech bedzie skladany jako 2gi rower od podstaw.
kamien z serca :->

pochwal sie ramka w takim razie :-P
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#15
Rama od kolegi z forum akurat :) , sorka za slabe zdjecia , ale robilem przed chwila na szybko. Na dniach jakos sie zabiore za prace przy ramie to wrzuce cos w lepszej jakosci.


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek


rower zapewne wygladal tak , chociaz te egzemplaze nie sa zachowane w orginale :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

#18
dzidziusbmw pisze:Co bez sensu? Robota przy tej ramie? Malowanie nie w moim guscie, musi dostac inne barwy :P
Nawet nie myśl o malowaniu, masz piękną ramę w oryginale.
Lodzermensch

#19
Bardziej chodzi mi o "drogę" tego roweru który z oryginału wróci do oryginału. Czekam na rozwoj wydarzeń i cieszę się ze trafił w dobre ręce.

No i nie maluj go. To zwykły lakier możesz spokojnie go uzupełnić zaprawkami.
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#21
dzidziusbmw pisze:Wyslalem ci pw , troche nie czaje nie malowac , ale tez nie odbudowywac na orginal...
Myslalem ze wlasnie o to chodzi aby rower byl zachowany w orginalnej specyfikacji.
Nie musi być w oryginalnej specyfikacji, można się pobawić ale tak żeby festynu nie zrobić.
A co do malowania to lepiej odrestaurować stary lakier niż walnąć proszek i zrobić potworka bez nazwy.
Lodzermensch

#22
No to mam dylemat , bo chcialem rower przemalowac w barwy mojego auta (nie planuje sprzedawac auta ani roweru juz) i dodac mu kilka ciekawych smaczkow ,co do potworka bez nazwy naklejki by dostał swoje spowrotem :) . Co do osprzetu to tez juz temat spalony bo mam juz wszystko poza kaseta i lancuchem z grupy 730-5 . Brakuje jeszcze sztycy i siodelka ritchey-a , no i chwytow...
Ostatnio zmieniony 2015-11-17, 18:14 przez dzidziusbmw, łącznie zmieniany 1 raz.

#23
Osprzęt czy tam był w oryginale czy nie to świetny wybór, ale malowanie to już mniej.

Ale to jest Twój rower i Ciebie on ma cieszyć, więc na nas się patrz tak bardzo.
Lodzermensch

#24
Spoko przemysle temat.
Dlatego chcialem zrobic tonacje kremowo-zloto-czarna...

Idealem by byl rower z roku 84-85 produkcji niemieckiej , ale nie mam az takiej wiedzy w tym temacie co za marka produkowala w niemczech MTB w tych latach.
Ostatnio zmieniony 2015-11-18, 22:44 przez dzidziusbmw, łącznie zmieniany 1 raz.

#25
nooo piekna :-P a ja sie balem ze bedzie jakas dresiarska odslona z kominami jak w elektrowni siekierki

e30 to chyba najladniejsza "trojka"
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#26
hehe nie nie ja nie z takich ludzi :) , auto budowalem od podstaw ,kupilem sama gola karoserie ,przez 5lat udalo sie doprowadzic ja do takiego stanu. E30 to moje marzenie z mlodzienczych lat. Rower tez ma byc zbudowany jak nalezy , tylko ze chcialem go zrobic indywidualnie pod siebie tak jak auto :P , ale zbiliscie mnie z tropu piszac zeby ramy nie malowac...

#29
dzidziusbmw pisze:tylko ze chcialem go zrobic indywidualnie pod siebie tak jak auto :P , ale zbiliscie mnie z tropu piszac zeby ramy nie malowac...

widac ze solidna firma jestes ....rame maluj ;-) nie ma obaw ze bedzie jarmark ;-)

...........................................................................................................................

tylko nie krzywdz jej proszkiem
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#30
Piotr pisze:no nie spojlery zrobiły z niego trabanta .......dowal 6 halogenów z przodu i naklejki montecarlo
Jak to sie mowi kazdy ma swoj gust . Akurat to auto posiada ospoilerowanie firmy BBS nie jakis laminat z allegro (to taka duza firma co produkuje felgi od dawien dawna zaczynajaca w motorsporcie, i wypuszczala takze limitowane zestawy spoilerow i czesci jak kierownice fotele oraz oczywiscie kola do niektorych aut z lat 80-90tych. Powstalo tylko kilka sztuk takich zestawow , a w kompletnym wyposazeniu to chyba moja jest jedyna... Nie znasz sie na autach to porownaj sobie to do jakiegos markowego roweru ktorych powstalo kilka sztuk sygnowanych np przez jakiegos znanego kolarza :)
Ostatnio zmieniony 2015-11-17, 19:22 przez dzidziusbmw, łącznie zmieniany 1 raz.