#4
Obecnie nie mam nic złożonego co byłoby warte uwagi.
Rozłożyłem na części pierwsze swojego Diamond Back Apex z myślą o sprzedaży ramy bo wg mnie jest za długa (20 cali, pozioma 58cm). Na poskładanie czeka rama Hercules California Pro. Tez co prawda 20 cali ale za to krotsza bo juz 56 cm. Obawiam sie jednak ze i ona bedzie za duza jako ze przy wzroscie 176 cm powinienem chyba miec 18 cali. Pociesza mnie fakt ze rozmiar od osi do osi poziomej ma 42 cm...sie zobaczy.
Z poprzedniego roweru nie przełożę niestety jedynych oryginalnych czesci czyli suportu (mufa 73) i mostka 25,4. Reszta osprzętu to jakaś zbieranina nie mająca nic wspolnego z retro. No moze poza kolami na piastach Acera x ale to może sie nada lepiej do zimówki.
Z czasem niestety kiepsko i czekam na lepsze zeby cos fajnego poskladac.

Odkurze aparat na weekend to zrobie zdjecie ramy, moze doradzicie co by najlepiej pasowalo..

#6
Wydaje mi sie że rama o której mówisz to ta którą posiadam:) Jednak na moje oko jest to kolor fioletowy bez kwiatków..zdjęcia rozwieją wszelkie wątpliwości..jednak szczerze wolałbym aby tych kwiatków tam nie było.

Twoja maszyna wymiata. Malowanie jest jedyne w swoim rodzaju. Jaki to rozmiar ramy i jakie wrażenia z jazdy?

#7
Rowerek przechowuję poza domem, więc z linijką mogę do niego podejść dopiero w przyszły weekend. Mam też circa 176 cm i moja rama mi podchodzi idealnie. Podczas jazdy jest tak jak być powinno czyli wygodnie. Postaw swoją ramę na kołach i porównaj położenie np. tylnego uchwytu canti z moim egzemplarzem (więcej fotek jest jeszcze tu: https://picasaweb.google.com/1068935907 ... Koronowski
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#8
Na zrobienie zdjęć miałem tylko chwile stad kiepska jakość. Ale oto mój egzemplarz, baza do dalszych działań. Jest trochę poobijana. Sa nawet ślady maskowania niektórych obić. Myślę jednak ze nie będę jej przemalowywał. Zabezpieczę ja jakimś lakierem bezbarwnym i tyle. Szkoda myślę oryginalnego koloru.
Zastanawia mnie linia łańcucha, tylne widełki maja rozstaw 130 mm. Pisata 135 mm wchodzi bez problemowo ale myślę ze dam zapleć sobie coś z rozstawem 13o mm. Tylko no wlasnie jak bedzie z linia lancuch? Te 5mm bedzie mialo jakiekolwiek znaczenie?

https://goo.gl/photos/ksbDXbjREXrVeKh66
cron