Witam !

#1
Cześć,

mam na imię Kamil i mieszkam w Wołominie :evil:
kilka dni tremu wygrzebałem z garażu rodziców swoje pierwsze MTB.
Kupione w '95 ze sklepu, ale sądząc po osprzęcie to BIANCHI Osprey z '93 (Altus A10/20, Exage).
Niestety w tzw. "międzyczasie" wymieniłem hamulce na Acera-x (na szczęście też są z lat '90).
Rower poszedł do garażu ponieważ wygiął się hak przerzutki (niestety to fragment ramy).
Spróbuje przywrócić świetność rumakowi ;-) a zdjęciami pochwale się niebawem.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2010-07-09, 09:32 przez n0r0, łącznie zmieniany 2 razy.

#2
Witaj!
bardzo chlubny cel - przywrócenie do życia i świetności swojego pierwszego MTBika!
ja niestety takiej możliwości nie mam, choć chciałbym....ktoś miał lepkie lapki

Co do haka - rama jak przypuszczam to cr-mo Nie powinno być zatem z prostowaniem kłopotu, choć z precyzją bez odpowiedniego narzędzia może być różnie (Park Tool ma w ofercie taki przyrząd, w Krk wiedziałbym gdzie Cię z taką ramą skierować A na Mazowszu... może forumowi "lokalsi" coś podpowiedzą...)
A od biedy - jeśli hak by pękł, zawsze przerzutkę możesz powiesić na dokladanym haku mocowanym pod koło - ale to oczywiście ostateczność (w moim Marinie palisades Trail hak był prostowany ponad 10 razy - rama do dziś jeździ, odwagi więc!)

pozdrowienia
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
skolioza pisze:Co do haka - rama jak przypuszczam to cr-mo Nie powinno być zatem z prostowaniem kłopotu, choć z precyzją bez odpowiedniego narzędzia może być różnie (Park Tool ma w ofercie taki przyrząd, w Krk wiedziałbym gdzie Cię z taką ramą skierować
Cześć!
Na początek witam na forum, znalazłem tu kilka ciekawych informacji i mam nadzieję pozostać dłużej:)

Na wstępie właśnie mam pytanie odnośnie prostowania haka. Mój rowerek to Merida AlbonTechLX właśnie z Cr-Mo ramą. Hak mam lekko wgięty do wewnątrz, nigdy go nie ruszałem bo boję się złamania. Czy prostowanie naprawdę jest bezpieczne? Ten namiar w Krakowie to jakiś fachowiec?

Pozdrawiam,
Kamil
MERIDA ALBON TECH LX

#5
W Krakowie... właściwie w Zabierzowie k. Krakowa - firma Vertykal (zdecydowanie profesjonaliści - głównie od szosy; dystrybutor Campy, Colnago...)
Mają przyrząd Park Toola więc też nie byle jaki Hak Sierżantowego Breezera był tym przyrządem prostowany i na dobre mu to wyszło
Co do samego bezpieczeństwa - cr-mo też pęka, choć zdecydowanie mniej chętnie niż alu Jeśli hak nie był zgięty jakoś masakrycznie myślę że struktura materiału nie powinna ucierpieć na tyle aby miał pęknąć przy prostowaniu Ale na to gwarancji nikt Ci nie da

No i na koniec ale nie mniej ważne - witaj na forum i dawaj fotki Meridy ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#6
Dzięki za namiary, przemyślę i może zaryzykuję.
skolioza pisze: No i na koniec ale nie mniej ważne - witaj na forum i dawaj fotki Meridy ;-)
Postaram się coś popstrykać w weekend.
Pozdrawiam!
MERIDA ALBON TECH LX