Pozdrowienia z pod Szarloty

#1
Witam wszystkich forumowiczów!
Nazywam się Łukasz i liczę sobie 25 wiosen.
Jestem z Rydułtów (gdzie stoi najwyższa hołda- szarlota i Ramzes zaczynał grać)

Około 2-3 lata temu zacząłem się interesować retro szosą.
Teraz bawię się w amatorskie przywracanie do użytku różnych smaczków i wypuszczaniem ich w świat.
Niedawno kupiłem pierwszy retro mtb- Specialized rockhopper A1 Comp FS z 1998, ale o nim w innym temacie.
Mam w mieszkaniu mały warsztat, w którym powoli brakuje miejsca ;)

Kilka fajnych rowerków tam stoi- colnago super w wersji lady, f.moser przerobiony na fixa, dwie stalowe ramy pinarello z czego jedna to team telekom colour replica zbudowana z rurek DOLOMEN w świetnym stanie, jakieś Basso, dwa karbonowe looki, bmc i pare innych pierdół.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na korytarzu postawiłem moją śliczną Gazelle (żona do dzisiaj nie może tego przeżyć, że rower stoi jej w przedpokoju na wystawce ;P)

Obrazek


Pozdrawiam wszystkich retro zapaleńców.
Klasyki na drogi !

#2
wena pisze:f.moser przerobiony na fixa
rumunia i dziadostwo :evil: :evil: :evil:

goraco witam :->
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#3
Witamy i mamy nadzieję, że trafiłeś tutaj nie tylko w celach biznesowych. :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#6
Do handlu wystarczą mi serwisy do tego przeznaczone.
Fixa poskładałem, żeby zobaczyć jak się na tym jeździ. Jestem otwarty na nowe doznania ;P
Skąd na niechęć do tego jakże klasycznego rodzaju napędu ?
Klasyki na drogi !

#7
Też lubie poznawać nowe i sfixowałem holenderke na próbe zębatką z treningowca rometowskiego.
Szczerze to żadnej zalety sie w tym niedopatrzyłem. Imo to praktycznie nie do jazdy a napewno bez hamulca.
Stwarza to niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu pomijając kierującego. W to lato o mały włos taki fixarz mnie nie rozjechał razem z moim rowerem. No i nieraz prawie taki wpadł mi w samochód ale to raczej pół biedy bo i tak zderzak mam do malowania bo klar odchodzi a każdy uzna wine fixeda po tym jak sie okaże że ma pojazd bez hamulcy ;-) no chyba że ma hample i fixed to ok.

#8
wena pisze:Skąd na niechęć do tego jakże klasycznego rodzaju napędu ?
ta " klasyka " nie ma nic wspolnego z retro mtb ;-)
podobnie jak tylna obrecz w Gazeli z retro szosa ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#9
ta " klasyka " nie ma nic wspolnego z retro mtb ;-)
podobnie jak tylna obrecz w Gazeli z retro szosa ;-)
To prawda z retro mtb ma mało wspólnego.
Zależy jaki zakres ma słowo retro, obręcz do nowych nie należy ale faktycznie za cholerę nie jest z epoki tej gazelli.
Szukam takiej samej obręczy nisi torro jak na przedzie (w przystępnej cenie) do podmianki.
Klasyki na drogi !

#10
wena pisze: obręcz do nowych nie należy ale faktycznie za cholerę nie jest z epoki tej gazelli
nie jest i bardzo to razi ;)...szukaj tej NISI i bedzie ok
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#12
Szukam takiej samej obręczy nisi torro jak na przedzie (w przystępnej cenie) do podmianki.[/quote]
Muszę zobaczyc bo rozebrałem taka Gazelle tylnia po wypadku ale może przednim będzie taka Haki w ramie i widelcu campi
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31