Dzień dobry

#1
Witam wszystkich. Zarejestrowałem się bo poszukuje jakiegoś fajniego roweru do śmigania po lasach. Obecnie poruszam się na starym romecie prawdopodobnie wagant lub jakis passat (dałem się wrobić że to sport, człowiek uczy się na błędach), a wygląda on obecnie tak:
zdjęcie
Korba Deore hollowtech
Koło przód Saiko opona Rubena v3 piasta joytech
Koło tył obręcz nie znana( alu kapslowana) piasta joytech do fixów i opona continetal cityride
hamulce dualpivot i klamki alhonga
łańcuch KMC szeroki
reszta oryginalne

#10
No jasne wiem co to hollowtech i co to hollowtech 2 a nawet mam ht2 lx m580 i jak dla mnie bajka.
A samo hollowtech jest mylone non stop z ht2. Oczywiście dotyczy ramion korby.
Autor mówi o ht w romecie czyli ramion wydmuszki albo i ht2 imo korba hollowtech to dziwadło w stalowym rowerze a co dopiero romecie już o ht2 nie wspominając.

#12
Rower w obecniej konfiguracji to oczywiście ss. Oś suportu jest wymieniona na taką na kwadrat http://allegro.pl/os-mechanizmu-korbowe ... 44680.html.
Korba została zmieniona bo wcześniejsza była na klin, rowerek użytkuje na codzień a klin nie jest zbyt trwałym rozwiązaniem więc zostało to zmienione. Przyczym rowerek schudł ze 2kg. Raczej nie zwracałem uwagi jak to wygląda, jest to mój jedyny środek transportu, do pracy, szkoły, na zakupt itp. więc nie chcę żeby kusił oko złodzieja ;)
cron