Powitanie

#1
Witam!
Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Trafiłem tutaj szukając informacji na temat amortyzatora. Nie myślałem, że istnieje tego typu polskie forum :). Jestem pozytywnie zaskoczony.

Teraz jak się zaczęła moja przygoda z retro.
Jestem studentem politechniki, a jak to student liczy się dla mnie niska cena i jakość :). Moja siostra przeprowadziła się daleko ode mnie, dlatego też wpadłem na pomysł, żeby kupić tanio rower używany, którym mógłbym oprócz przemieszczania się jeździć górskimi ścieżkami do których mam dostęp (Zakopane :)). Poszukując rower na allegro liczył się dla mnie osprzęt i materiał wykonania. Konsultowałem się przy tym z moimi znajomymi zaawansowanymi rowerzystami. Udało mi się "wyrwać" okazję :) .

Rama roweru, który kupiłem prawdopodobnie została stworzona pod amortyzator noleen nr i marka nie jest mi znana. Została nieudolnie przemalowana i to będę musiał poprawić, gdy będę miał trochę czasu. Amortyzator przedni (Manitou Comp) wymaga częściowej wymiany elastomeru. Może Wy mi pomożecie w odgadnięciu co to za rama :)?
Oto link do jego wizerunku: http://img11.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1037254099

Cały czas jestem w fazie jego odnawiania i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu zabiorę się na jazdę próbną :).
Pozdrawiam!

#2
Witaj, fajnie że nas znalazłeś i że zechciałeś dołączyć do forum!

Co do samego sprzętu - ten sposób prowadzenia dampera (między dwoma rurkami) był dość często stosowany przez jedną z Tajwańskich fabryk sprzedającą swoje wyroby min pod logo Mayer Prawie identyczną (choć mimo wszystko różniącą się detalami) ramę zaprezentował także w roku 1997 niemiecki D.R.U.G
A kompletu czerwonych klamek DXa to nie jeden by Ci pewnie pozazdrościł - wrzuć jeszcze pedały do kompletu!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA