Centurion by Czejen

#1
Witam wszystkich na forum
Zwą mnie Czejenem, jestem z Wrocławia i za dawnych piękniejszych wiosen byłem blisko związany z Wrocławskim środowiskiem MTB, od wielu lat po kilku większych urazach zakończyłem przygodę z MTB jako sportem pozostało jednak hobby, rekreacja i smar w żyłach. Mój współczesny rower zakotwiczony jest na Deore XT M770, które jako ostatnie spełnia moje wymogi prawdziwego XT (dla młodszych użytkowników w sumie to też takie małe retro już) jednak w ostatnich miesiącach postanowiłem odświeżyć mojego dawnego ścigacza z lat 90' a mianowicie Centurion Racoon Team SX z roku 1995 pierwotnie całego opartego na pełnym pierwszym wypuście STX RC (oczywiście 7-Speed) w takiej konfiguracji podejrzewam też byłby całkim fajnym rowerem retro - ba za juniora objeździłem na nim wiele wyścigów... jednak korzystając z możliwości i okazji postanowiłem zbudować Retro Dream Bike :-)
Rama po wyszlifowaniu i wyczyszczeniu trafiła do lakierni... gdzie z koloru srebrnego zmieniła barwę na czarną
a dalej to już się jakoś potoczyło... aktualnie rower jest w 90% skończony acz wprawne oko dostrzeże jeszcze kilka niepasujących do epoki detali mimo to rower jeździ działa i niewiele do szczęścia mu potrzeba
Jeśli ktoś będzie zaciekawiony mogę przedstawić dokładny "build"
Załączniki
4420436469.jpg
Centurion Racoon Team SX

#2
nie ten dział, tu sie tylko witamy, ale spoko rozumiem ten pośpiech i brak uwagi, reklame trza zrobić szybko i sprawnie, bo rower wisi na allegro "akurat", brawo brawo... :roll:

ps. witaj

#4
Witam
rzeczywiście przez niewiedzę się rozpędziłem z tematem, a co do rzekomego allegro to faktycznie przepraszam tam jest ale ja o tym nie wspominałem i traktuję to bardziej jako ciekawostkę niż "potrzebę" sprzedania, a swoją drogą uważam, że rower warty jest zaistnienia na forum po wielu miesiącach budowania jestem z niego bardzo dumny.

Pozdrawiam wszystkich.

#5
No normalnie wstyd nasze forum to tablica ogłoszeń czy co? Tutaj większość to pasjonaci i perfekcjoniści co dbają o każdy szczegół w swoim rowerze. A ty sobie reklame roweru robisz ,w dodatku dla mnie zrobiłeś lipnie ten rower. Nowy lakier a repliki grafik na ramie gdzie? Czerwone akcenty nijak do żółtych manetek i judyty o oponach już nic nie mówie. Całość jeszcze za cene xizanga na xtr z sidem.

A poza tym to witam serdecznie kolejnego pozytywnego świra od starych rowerów, sam także jeżdżę na centurionie.
cron