Witam

#1
Witam tu Marcin. Forum przeglądam co jakiś czas od jakiegoś czasu ;) Miałem rower scott boulder z 1992 roku. Jako, że nie wyglądał zbyt pięknie miał zadrapania lakieru nie bałem się o jego kradzież. Ale myliłem się. Złodziej okazał się miłośnikiem rowerów retro i ukradziono mi go w pracy. Stało się to akurat wtedy gdy wymieniłem cały osprzęt na nowy- pech :( Obecnie chciałem zakupić również rowerek retro a mianowicie GT Tequesta z 1996 roku. Mam do wyboru 16 lub 18 cali. Czy może szanowni koledzy/koleżanki mogliby doradzić czy warto się na niego zdecydować. Jego cena to 400 zł jest cały na stx. Mam również problem z wymiarem ramy moje wymiary to od mostka do ziemi140 cm. długość wewnętrznej nogawki 74 cm a długość ramienia 53 cm. Nie rozbijałem mojej wiadomości na 2 posty żeby nie zaśmiecać forum. Jeżeli mam to zrobić to proszę mnie poprawić. Pozdrawiam.

#3
Stare stalowe GT nie miały slopingu (czyli pochylenia górnej rury). Jest ona równoległa do podłoża. Więc wszelkie współczesne tabele/mądrości się tutaj nie stosują.
Mam 172 cm, i jeżdżę na 18 calowych stalowych GT (mam też taką ognistą tequestę, ino czerwoną). 16 cali to dla mnie ciut za mało.
To bardzo wygodny rower, choć w tym roczniku trzeba uważać na wysokość widelca. Do niektórych modeli, by zaoszczędzić, marketoidy z GT ładowały stare, niskie widelce (39 cm zamiast 42). Wtedy rower ma nawet ujemny sloping (czyli z przodu jest niżej, niż z tyłu) i jest absolutnie niejeżdżalny. Ale jeśli mocowanie widelca jest na ahead, to powinno być OK.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#4
Mój scott boulder był 17,5 calowy. Czasami gdy na nim jeździłem bolała mnie szyja bo musiałem podnosić głowę by zobaczeć co jest dalej przede mną. Czy to jest objaw za dużej ramy ? Czy w takim razie lepiej wziąć 16 calowego GT ?

#6
Wciąż nie jestem pewien czy brać 16 czy 18. Niestety nie mogę przymierzyć roweru bo jest on daleko ode mnie. Skłaniam się jednak ku 16. W najgorszym razie mogę odesłać i wziąć 18 choć będzie mnie to kosztować extra 100 zł za kuriera.