Pozdr z beskidu niskiego

#1
Cześć! Jestem Dawid. Jak w tytule, pochodzę z okolic beskidu niskiego. W roku akadem. jednak wiecej czasu spędzam w Krk. Retro-mania ogarniała mnie już od jakiegoś czasu, jednak z powodu braku środków rozwijała sie powoli i raczej teoretycznie.
Zacznę od początku. Rower towarzyszy mi od 4 roku życia, gdy zacząłem jeździć na 2 kołach. Najpierw jakiś Reksio ze wstążkami, potem piękny, bordowy BMX od cioci z Ameryki;) Na komunie dostałem bordowo-czarnego Granda, 21 przełożeń (to wtedy dla mnie liczyło się najbardziej;) i żeby hamował na ostro :mrgreen: ). To nic, że był za wielki i już tego samego dnia na nim wyrżnąłem.
Potem był wiek gimnazjum i zainteresowanie rowerami troche spadło, choć troche zaniedbany Grand dalej służył jako rower do sklepu i na boisko, aż umarł w liceum śmiercią naturalną (zwykła stal hi-ten).
Aż w końcu na studniach, nie chcąc jeździć MPKiem, kupiłem okazyjnie używaną Univegę, strzał w 10. Oryginalnie cała na Exage 300lx, Rama Cr-Mo Tange, brązowa. Bez żadnych modyfikacji służyła mi ponad 3 lata i pojeździłaby na pewno wiele dłużej, ale dopadła mnie chęć posiadania czegoś lepszego niż Exage i kompletowałem powoli STX RC. Jak sie zaczęło kupować, majstrować, czyścić, naprawiać, tak się okazało, że mam już dwie ramy, kilka kółek i osprzętu a żadnego roweru. Trwało to dość długo ale udało sie coś złożyć. Niżej zdj

PS. Wydaje mi się, że przynajmniej jeden z użytkowników powinien kojarzyć tę ramę. ( mam nadzieję że nie jest rozczarowany;))

Pozdr
Załączniki
22092012646.jpg

#4
No faktycznie na komponenty Ritcheya troche brakło, ale kkiedys dokompletuje, pewnie po juwenaliach, wtedy mozna sie dorobic na aluminium :mrgreen:
A propos pokoi to ewentualnie mogę swoj odstąpić jak mnie nie bedzie albo kogos polecic:)

#5
Witam.

w sumie szukałem ostatnio jakiejś ramy ze znaczkiem AE ale niestety nie znalazłem :(

Twoja jest naprawdę ciekawa tylko kole w oczy mostek, sztyca no i chyba koła bo to jakieś nowe.

Reszta osprzętu super !

Z ciekawości spytam co studiujesz?

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#7
Koła założyłem na zimę bo mam do niego retro Rigidy na DeoreLX, ale jakoś szkoda mi sie ich zrobiło na jesień i zime do miasta.
No pewnie powoli bede wymieniał, zeby było zgodnie z napisem na ramie;)

dobra, pochwale sie studiami :-P - Technologia Chem.-

#8
Wiem, ze to nie miejsce zeby chwalic sie swoimi rowerami ale dorzuce jeszcze zdj Univegi o której pisałem w pierwszym poscie, gdyż jezdzi juz ze mna 4 lata. Natomiast AE dopiero od wakacji.
Na zdj widać rownież tylne kolo rigidy i z przodu mavic 217, rower juz po wakacyjnych modyfikacjach.

Lepsze zdj po weekendzie w innym dziale;)
Pozdr

Nie wiem czy corrrado1111 zagladał w ten watek, ale jak sie nie myle to od niego ta rama AE.
Załączniki
22092012641.jpg
22092012643.jpg

#10
Witaj kolego! AE super maszyna, lekkie zmiany się po juwenaliach zrobi i będzie git. Co do tych braków w środkach to się nie przejmuj bo u nas większość cierpi z tego powodu :-) i każdy w miarę możliwości rzeźbi. Kasy zawsze jest za mało na potrzeby :-) Za dużo fajnych rzeczy ludzie naprodukowali :-) Ważne aby efekt pracy, nawet mozolnej był wsparty zamiłowaniem :-)

Pozdrowienia!
Skeevo
Ostatnio zmieniony 2012-10-03, 22:06 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900